WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Avast Software przejmuje AVG za 1,3 mld dolarów

Gorący temat

„Gazeta Polska Codziennie” wspiera związaną z pismem sędzię jako kandydatkę do KRS i broni Ryszarda Czarneckiego ws. słów o Róży Thun

0

4/5 Polaków ma program antywirusowy w prywatnym pececie. Avast najpopularniejszy

2017-01-04 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Co trzeci Polak ma obawy, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy jego komputer został zawirusowany. Czterech na pięciu Polaków ma zainstalowane programy antywirusowe na prywatnych komputerach. Najpopularniejszym takim programem jest Avast - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

4/5 Polaków ma program antywirusowy w prywatnym pececie. Avast najpopularniejszy

Polacy mają świadomość zagrożeń, jakie niosą wirusy dla ich komputerów. Mężczyźni częściej niż kobiety mają podejrzenia ataku wirusów, posiadają też wyższą świadomość istnienia takiego zagrożenia.

Osoby podejrzewające, że wirus w ciągu ostatnich miesięcy zaatakował ich komputer domowy, częściej decydują się na instalację oprogramowania antywirusowego niż te, które nie mają takich podejrzeń.

86% Polaków deklaruje, że posiada programy antywirusowe na własnych komputerach. Osoby ze starszych grup wiekowych (35-44 i 45-55) znacznie częściej korzystają z takich programów – różnica między najmłodszym a najstarszym pokoleniem w posiadaniu zapory antywirusowej wynosi 11 pkt. proc. Wzrost świadomości w tym obszarze można zaobserwować również wśród osób z wyższym wykształceniem, a także wśród mężczyzn.

Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się program antywirusowy Avast - 41% osób deklaruje, że posiada właśnie to oprogramowanie. Popularność pozostałych programów jest znacząco niższa.

Badanie zostało zrealizowane przez ARC Rynek i Opinia w grudniu 2016 r., metodą CAWI (ankiety online na epanel.pl), na reprezentatywnej grupie Polaków (płeć, wiek, wielkość miejscowości, region GUS i wykształcenie), Próba N= 900.

Autor: km

Wiecej informacji: program antywirusowy, Avast

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia