SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

4/5 Polaków ma program antywirusowy w prywatnym pececie. Avast najpopularniejszy

Co trzeci Polak ma obawy, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy jego komputer został zawirusowany. Czterech na pięciu Polaków ma zainstalowane programy antywirusowe na prywatnych komputerach. Najpopularniejszym takim programem jest Avast - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Article

Polacy mają świadomość zagrożeń, jakie niosą wirusy dla ich komputerów. Mężczyźni częściej niż kobiety mają podejrzenia ataku wirusów, posiadają też wyższą świadomość istnienia takiego zagrożenia.

Osoby podejrzewające, że wirus w ciągu ostatnich miesięcy zaatakował ich komputer domowy, częściej decydują się na instalację oprogramowania antywirusowego niż te, które nie mają takich podejrzeń.

86% Polaków deklaruje, że posiada programy antywirusowe na własnych komputerach. Osoby ze starszych grup wiekowych (35-44 i 45-55) znacznie częściej korzystają z takich programów – różnica między najmłodszym a najstarszym pokoleniem w posiadaniu zapory antywirusowej wynosi 11 pkt. proc. Wzrost świadomości w tym obszarze można zaobserwować również wśród osób z wyższym wykształceniem, a także wśród mężczyzn.

Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się program antywirusowy Avast - 41% osób deklaruje, że posiada właśnie to oprogramowanie. Popularność pozostałych programów jest znacząco niższa.

Badanie zostało zrealizowane przez ARC Rynek i Opinia w grudniu 2016 r., metodą CAWI (ankiety online na epanel.pl), na reprezentatywnej grupie Polaków (płeć, wiek, wielkość miejscowości, region GUS i wykształcenie), Próba N= 900.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 4/5 Polaków ma program antywirusowy w prywatnym pececie. Avast najpopularniejszy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
RZE.FM
Gdyby zrobili badania ile osób ma antywirusa na smartfonach to ciekawe czy przodowałby CM Security??
1 2
odpowiedź
User
Jaksa
To jeszcze są tacy którzy używają Kasperskyego? No to powodzenia. Będzie zdziwienie jak Putin wjedzie czołgiem do mieszkania.
3 4
odpowiedź
User
100%
Programy antywirusowe to gwarancja spowolnienia pracy komputera I niczego nie gwarantuja. 99% wirusow ludzie sobie sami instaluja na komputerze. Zwykle windowsowskie zabezpieczenia sa calkowicie wystarczajace. Jezeli kto sciaga gry I programy z sieci to zaden antywirus nie pomoze.
2 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing