SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Agora chce wypłacić 23,3 mln zł w dywidendzie, 68,1 mln zł z kapitału zapasowego na pokrycie straty

Zarząd i rada nadzorcza Agory chcą, żeby firma wypłaciła w br. 23,29 mln zł dywidendy, po 50 groszy na akcję, mimo że w ub.r. zanotowała 68,12 mln zł mln zł straty netto. I na dywidendę, i na pokrycie mają zostać przeznaczone środki z kapitału zapasowego.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR Article

Proponowany dzień ustalenia prawa do dywidendy to 13 lipca br., a dzień jej wypłaty - 2 sierpnia. Dywidenda ma zostać wypłacona w całości z kapitału zapasowego spółki utworzonego z zysku poprzednich lat.

Rekomendacja zarządu Agory co do dywidendy zostanie przedstawione walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy spółki.

Najważniejszym akcjonariuszem na walnym zgromadzeniu jest Agora Holding, do której należą akcje dające 34,77 proc. głosów. Dalej pod tym względem są OFE PZU Złota Jesień (11,58 proc.), MDIF Media Holdings (8,27 proc.) i OFE Nationale-Nederlanden (6,91 proc.).

50 groszy na akcję przy kursie 14,50 zł Agory z zakończenia sesji giełdowej we wtorek oznacza, że stopa dywidendy wynosi 3,44 proc.

Poprzedni raz Agora wypłaciła dywidendę w 2015 roku - wydała na to 35,75 mln zł (w tym 22,03 mln z kapitału zapasowego), a na akcję przypadło 75 groszy dywidendy.

Jednocześnie władze Agory chcą, żeby strata netto spółki w ub.r., wynosząca 68,12 mln, została pokryta w całości z kapitału zapasowego spółki.

Spółka Agora jest podmiotem dominującym w grupie kapitałowej Agora, która w ub.r. zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 2,7 proc. do 1,16 mld zł, wzrost zysku EBITDA o 2,5 proc. do 118,9 mln zł i 79,3 mln zł straty netto (wobec 13,2 mln zł straty w 2016 roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora chce wypłacić 23,3 mln zł w dywidendzie, 68,1 mln zł z kapitału zapasowego na pokrycie straty

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pan Adam
Z wyprzedawanych sreber rodowych - póki jeszcze są - zawsze można wypłacić nagrody dla zarządu.
16 1
odpowiedź
User
a
w sumie dobrze, że wypłacają sobie dywidendy przy wyprzedawaniu majątku, z kredytem do spłacenia i kiepskimi wynikami na działalności. Szybciej zwiną interes :)
10 0
odpowiedź
User
empiryk
Przynajmniej do 2 sierpnia nikt nie będzie sprzedawał. Czyli kilka miesięcy spokojnego kursu akcji. Czyżby finał negocjacji z bankiem o kolejny kedyt?
7 0
odpowiedź
User
Krasawica
Dywidenda przy 70 mln zł straty?
Z kapitału zapasowego?
Zwijamy biznes?
5 0
odpowiedź
User
Miś
wiedzą że trza szabrować póki jeszcze jest co
3 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing