WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Dziennikarz „Gazety Wyborczej”: Energa nie odpowiedziała na pytania o zawierzenie Opatrzności Bożej, akcje Agory zdrożały

Gorący temat

„GW” zarzuca „Wiadomościom” ocenzurowanie wypowiedzi Morawieckiego o „żydowskich sprawcach”, której nie było też w „Faktach”

9

Wskutek minimalnej stawki godzinowej Agora wyda o 8-10 mln zł więcej na pensje pracowników kin Helios

2017-02-17 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Agora prognozuje, że w br. przeznaczy na wynagrodzenia dla pracowników należącej do niej sieci kin Helios o 8-10 mln zł więcej niż w ub.r. Jest to związane z wprowadzeniem minimalnej stawki godzinowej.

Wskutek minimalnej stawki godzinowej Agora wyda o 8-10 mln zł więcej na pensje pracowników kin Helios

O prognozowanym wzroście wydatków na wynagrodzenia powiedział prezes Agory Bartosz Hojka w piątek na konferencji omawiającej wyniki firmy w 2016 roku. Wyższe koszty wynagrodzeń wynikają z obowiązującej od początku br. minimalnej stawki godzinowej dla umów cywilnoprawnych wynoszącej 13 zł za godzinę.

Dodatkowe wydatki na wynagrodzenia będą dotyczyć przede wszystkim pracowników należącej do Agory sieci kin Helios. Obecnie obejmuje ona 42 kina, z czego cztery otwarto w ub.r., a jedno w lutym br. W br. planowane jest uruchomienie jeszcze trzech, a w przyszłym roku - dwóch. 41 kin działających na koniec ub.r. miało łącznie 229 sal z miejscami dla 46,9 tys. widzów

W ub.r. wydatki na wynagrodzenia i inne świadczenia dla pracowników segmentu filmowo-książkowego Agory, którego główną część stanowi sieć Helios, wyniosły 39,2 mln zł, o 4,3 mln zł więcej niż w 2015 roku.

Agora w ub.r. zanotowała 1,198 mld zł wpływów ze sprzedaży (wzrost o 0,8 proc. w skali roku) i 13,2 mln zł straty netto (wobec 15,3 mln zł rok wcześniej). Wydatki firmy na wynagrodzenia i świadczenia wzrosły o 1,9 proc. do 323,2 mln zł.

Autor: tw

Wiecej informacji: Agora, Helios, kina, stawka godzinowa

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia