SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora zawiesza HappyDay.pl. „Nie spełnia naszych oczekiwań”

Serwis zakupów grupowych HappyDay.pl zawiesił wczoraj swoją działalność. Przedstawiciele Agory uzasadniają, że działająca od ponad półtora roku witryna nie spełnia obecnie ich oczekiwań.

Informacja o zawieszeniu działalności HappyDay.pl pojawiła się na stronie głównej HappyDay.pl. Zespół serwisu zaznaczył w komunikacie, że wszystkie zakupione bony zachowują ważność, a ciekawe oferty lotów i hoteli można znaleźć na stronie Podroze.gazeta.pl.

- Zawieszamy HappyDay.pl, ponieważ w obecnym otoczeniu rynkowym nie spełnia on naszych oczekiwań - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Beata Zawistowska, kierownik ds. e-commerce internetowym segmencie Agory. Potwierdza, że zamknięcie witryny wiąże się ze zwolnieniami prowadzących ją osób, ale nie chce podać szczegółów. Przypomnijmy, że od września w Agorze trwają zwolnienia grupowe, które od początku prowadzone są w pionach prasowym i internetowym, a ostatnio objęły redakcję radia Roxy FM (więcej na ten temat). Natomiast już w maju ub.r. firma zamknęła serwisy GameCorner.pl, Policyjni.pl i Widelec.pl (więcej o tym).

HappyDay.pl działał od maja 2011 roku, natomiast w maju ub.r. zawęził swój profil do branży turystycznej (przeczytaj o tym więcej). W konsekwencji stracił dużą część użytkowników - od stycznia do marca ub.r. miał ich po 300-365 tys. miesięcznie, a w sierpniu - tylko 145 tys. Zresztą jak informowaliśmy już w październiku, duże spadki odwiedzalności zanotowały też dwa największe serwisy zakupów grupowych: Groupon i Gruper (zobacz szczegóły).

Agora to kolejny duży wydawca internetowy, który wycofuje się z zakupów grupowych. Swoje uruchomione w 2011 roku serwisy tego typu zamknęły już Ringier Axel Springer Polska (KlubOkazji.pl) i Presspublica (Okazje.rp.pl). Najkrócej - zaledwie cztery miesiące, latem 2011 roku - działał Ruszaj.pl, należący do Grupy o2 (więcej o tym serwisie).

Jak podaje GoDealla.pl (agregator ofert z różnych serwisów zakupów grupowych), obecnie na polskim rynku działa lub jest w przygotowaniu 67 stron oferujących zniżki przekraczające 50 proc. Tylko w ub.r. powstało ich ponad 30, ale niektóre bardzo szybko zakończyły działalność. Natomiast od wiosny 2010 roku, kiedy rozpoczął się boom na internetowe zakupy grupowe, w Polsce przewinęło się aż 165 takich serwisów.

Dołącz do dyskusji: Agora zawiesza HappyDay.pl. „Nie spełnia naszych oczekiwań”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Barakuda
Jak się działa na leminga i otwiera 60. z kolei groupon to takie muszą być tego efekty.
odpowiedź
User
Maria Awaria
W Agorze od dawna nie powstają projekty innowacyjne tylko kopie albo odtwórcze z innych rynków. Wydawcy są zatrudniani przez kolesiostwo i uczą się roboty w trakcie...
odpowiedź
User
Szalony Johny
Gaduła Wyrodna następna? od dawna nie kupuje i upadku oczekuje ;-)
odpowiedź