WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Vod.tvp.pl, Player.pl i Ipla przyciągają najbardziej, Netflix mocno w górę (analiza serwisów i aplikacji VoD)

W Polsce użytkownicy Airbnb to głównie kobiety oraz wykształceni młodzi ludzie

2017-11-21 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Według badań Gemiusa 67 procent użytkowników polskiej wersji serwisu Airbnb to kobiety, dominują młodzi ludzie do 34 lat z wyższym wykształceniem. Największy odsetek użytkowników serwisu w Polsce mieszka na Mazowszu.

fot. shuttlerstock fot. shuttlerstock

Z zestawienia danych na temat osób korzystających ze strony Airbnb.pl dokonanego przez firmę Gemius wynika, że nieco ponad dwie trzecie osób, które we wrześniu br. odwiedziły ten serwis rezerwacyjny to kobiety (67 proc.).

Ponad jedna trzecia użytkowników (36 proc.) mieszka w mieście powyżej 200 tys. mieszkańców. Aż co piąty (20 proc.) odwiedzający Airbnb.pl pochodzi z województwa mazowieckiego, podczas gdy udziały reprezentantów pozostałych województw nie przekraczają 10 proc.

Wśród internautów odwiedzających Airbnb.pl najwięcej jest osób w wieku 25 –34 lata (42 proc.). Jedna trzecia (33 proc.) odwiedzających serwis legitymuje się wykształceniem wyższym. Najliczniej reprezentowane grupy zawodowe to specjaliści, osoby wykonujące wolne zawody (14 proc.) oraz studenci (13 proc.). Co piąty użytkownik (21 proc.) deklaruje dochody swojego gospodarstwa domowego powyżej 5 tys. zł, a 43 proc. stanowią członkowie jedno- lub dwuosobowych gospodarstw domowych.

Firma Gemius poddała analizie dane z września 2017 r. zebrane wśród polskich internautów w wieku 18–75 lat.

Airbnb ma problemy

Airbnb to platforma pośrednicząca w wynajmie mieszkań i domów w ponad 34 tys. miast w prawie 200 krajach na świecie.

Od chwili uruchomienia serwisu w 2008, z jego usług skorzystało ponad 40 mln osób, ale w ostatnim czasie kolejne miasta wprowadzają restrykcje w działaniu serwisu.

W połowie listopada br. Vancouver zdecydowało o ograniczeniu wynajmu mieszkań w ramach Airbnb. Wcześniej na wprowadzenie restrykcji w działaniu serwisu zdecydowały się m.in. Barcelona, Berlin, Nowy Jork, Paryż czy San Francisco. Jako powód takich działań podają wzrostu cen najmu lokali i zmniejszenia ich dostępności dla stałych mieszkańców.

Autor: ps

Wiecej informacji: Airbnb, Gemius

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia