WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Tomasz Czuwara communications manager w agencji Allegro. W zespole Tomasz Lewandowski, Magda Jędrusiak i Oleksandr Pogrebniak

Tydzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro

2017-11-17 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W sobotę 18 listopada na Allegro rusza tydzień darmowej dostawy, trwający do tzw. Black Friday (24 listopada) włącznie. Jednocześnie serwis zapowiedział nowy projekt z zakresu dostaw.

Tydzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro

Akcja darmowej dostawy do paczkomatów obejmuje całą Polskę. Aby z niej skorzystać, należy podczas zakupów wybrać dostawę paczkomatem oznaczoną specjalnym wyróżnieniem o darmowej dostawie. Specjalne oznaczenia o darmowej dostawie z Allegro pojawią się też na kilkuset paczkomatach.

Akcja prowadzona jest w ramach 18. urodzin Allegro obchodzonych w tym roku. Jej zwieńczeniem będzie "Black Friday", kiedy to również zaplanowano zniżki i promocje na Allegro.

Poza tym w najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na usługi operatorów logistycznych do platformy Allegro. - Chcemy uprościć proces dostawy dla naszych klientów, a sprzedawcom - w szczególności małym i średnim przedsiębiorcom - zaoferować dostęp do produktów logistycznych w lepszej cenie i jakości, niż byliby w stanie samodzielnie wynegocjować z partnerami logistycznymi. Według naszych badań klienci Allegro oczekują, że cena przesyłki będzie stała oraz że nie będzie w niej ukrytych dodatkowych opłat, a także, że znany będzie dokładny przewidywany czas dostawy. W ramach przetargu planujemy wynegocjowanie z operatorami logistycznymi długoterminowych umów ramowych określających warunki jakościowe i cenowe współpracy. Planujemy udostępnić klientom i sprzedawcom na Allegro szeroką paletę usług logistycznych zarówno dostaw do biur i domów, jak i do punktów odbioru czy automatów do paczek z gwarantowanym czasem dostawy i w kilku przedziałach jakościowych: dostaw ekspresowych, standardowych i ekonomicznych. Do tego dodamy narzędzia do stałego śledzenia przesyłki przez konto klienta na Allegro - powiedział Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju Allegro.

Allegro zapowiada, że w ramach nowej oferty logistycznej klienci i sprzedający w serwisie będą mogli korzystać z dostaw zarówno do domów i biur, jak i do punktów odbioru, w tym do automatów do paczek i usług oferowanych przez szerokie grono dostawców. Dostępne będą doręczenia zarówno przesyłek listowych, jak i paczek o dużych gabarytach. W ofercie pojawi się m.in. usługa dostawy express - z gwarantowanym czasem dostawy następnego dnia, skracająca oczekiwanie na dostawę w porównaniu ze standardową przesyłką. Ekonomiczne paczki będą dostarczane w dłuższym czasie. Klienci będą mogli śledzić przesyłki na swoim koncie w Allegro w ramach planowanej integracji systemów śledzenia przesyłek.

Zapytania ofertowe zostaną wysłane do potencjalnych dostawców usług dostawy w najbliższych dniach. Wybór ofert i podpisywanie umów planowane są na I kwartał 2018 r. Klienci będą mogli skorzystać z nowych form dostaw w połowie 2018 r. Dotychczas Allegro podpisało analogiczne umowy z operatorem automatów do paczek firmą Integer, oraz z firmą DHL Parcel, z którą w październiku tego roku uruchomiło usługę "Kurier Wieczór", umożliwiającą dostawy kurierskie w godzinach 18:00-22:00 w większych miejscowościach i 17:00-22:00 w mniejszych miastach.

Według badania Gemius/PBI we wrześniu br. Allegro.pl zanotowało 15,55 mln realnych użytkowników i 1,38 mld odsłon.

Autor: km

Wiecej informacji: Allegro

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia