WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Allegro znosi opłaty za wystawienie i zdjęcia, a podwyższa prowizje w kategoriach Komputery i Bilety

Gorący temat

Łukasz Sitek zawieszony po informacji, że bez biletu awanturował się w pociągu i powoływał na pracę w TVP Info

41

Allegro wspólnie z DHL Parcel oferuje dostarczanie zakupów wieczorem

2017-10-06 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Serwis Allegro.pl we współpracy z firmą kurierską DHL Parcel wprowadza opcję „Kurier wieczór”, czyli możliwość odbierania kupionych produktów w godz. 17-22.

Allegro wspólnie z DHL Parcel oferuje dostarczanie zakupów wieczorem

W ramach opcji „Kurier wieczór” możliwe będzie wybranie dostawy kurierskiej z odbiorem w godz. 18.00-22.00 w miastach i 17.00-22.00 poza większymi miastami. Produkty będą dostarczane od poniedziałku do piątku: na terenach miejskich z reguły następnego dnia roboczego po zakupie, a poza miastami - w ciągu dwóch dni roboczych

Cennik usługi „Kurier wieczór”

W przypadku paczki do 10 kg taka dostawa kosztuje 9,95 zł netto (12,24 zł brutto), paczki do 20 kg - 15,95 zł netto, a do 31,5 kg - 17,95 zł.

Status nadania oraz samą przesyłkę będzie można śledzić w zakładce „Moje Zakupy" na Allegro. Serwis podkreśla, że dla prawie 90 proc. jego użytkowników informacja o tym, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka z ich zamówieniem, ma duże znaczenie.

Więcej trzeba zapłacić za niektóre opcje dodatkowe:

Allegro współpracuje z DHL Parcel

Realizacją dostaw w ramach opcji „ będzie zajmowała się firma kurierska DHL Parcel. - Firmy sprzedające na Allegro będą miały możliwość łatwego wprowadzenia tej usługi, korzystając przy tym z atrakcyjnych warunków umowy ramowej z Allegro. Dokonaliśmy także daleko idącej integracji technologicznej z Allegro, która umożliwi wygodne śledzenie przesyłki - podkreśla Igor Caban, dyrektor zarządzający DHL Parcel Polska.

- Rynek usług logistycznych w Polsce rozwija się intensywnie. Głównym motorem wzrostu jest e-commerce. Jednocześnie mamy jeszcze dużo do nadrobienia zarówno w zakresie nowości produktowych, takich jak elastyczne godziny dostawy czy dostawy tego samego lub następnego dnia, jak i w kwestiach podstawowych takich jak wygodne śledzenie przesyłek, szybkość oraz terminowość dostaw - zaznacza Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro.

- Allegro jako lider e-commerce będzie aktywnie uczestniczyć w tych zmianach, czego przykładem jest współpraca z DHL Parcel. „Kurier wieczór" to pierwsza w Polsce masowa usługa kurierska dostosowana do stylu życia Polaków. Spodziewamy się, że dzięki niej wzrośnie zadowolenie klientów i ich skłonność do zakupów - dodaje Czapski.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. Allegro.pl zanotowało 15,37 mln realnych użytkowników i 1,33 mld odsłon.

Autor: tw

Wiecej informacji: Allegro, DHL, e-commerce, zakupy internetowe

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia