WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Sony Pictures Television uruchamia trzy kanały na Amazon Prime w Niemczech i Austrii

Amazon startuje ze sklepem stacjonarnym, płatność za zakupy w aplikacji a nie przy kasach

2018-01-23 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Po okresie testów Amazon otworzył dla klientów w Seattle stacjonarny sklep o nazwie Amazon Go. Sprzedawane są w nim artykuły spożywcze, a klienci po dokonaniu zakupów nie muszą stać w kolejce do kasy, bowiem płatności są dokonywane automatycznie za pomocą mobilnej aplikacji w smartfonie.

Amazon startuje ze sklepem stacjonarnym, płatność za zakupy w aplikacji a nie przy kasach

Próby funkcjonowania sklepu Amazon Go rozpoczęły się w grudniu 2016 r., jednak w testach brali udział wyłącznie wybrani pracownicy Amazona. Wówczas firma zapowiedziała oficjalne otwarcie Amazon Go w ub.r., jednak termin uległ wydłużeniu i ostatecznie pierwszy stacjonarny sklep Amazona uruchomiono w poniedziałek w Seattle.

Amazon Go to pierwsza stacjonarna placówka otwarta przez Amazona, który do tej pory oferował sprzedaż wyłącznie za pośrednictwem internetu. Na tym jednak nie kończą się nowości związane ze sklepem.

Ścieżka klienta odwiedzającego Amazon Go wygląda tak: wchodząc do sklepu skanuje on w specjalnym terminalu smartfon z zainstalowaną w nim aplikacją Amazon Go.

Następnie przechodząc wśród półek użytkownik wybiera i pakuje do torby poszukiwane artykuły - Amazon Go to odpowiednik sklepu spożywczego, dlatego w ofercie są głównie produkty z tego segmentu.

Czujniki i kamery rozmieszczone w sklepie rejestrują towary wybrane przez klienta, który po zakończeniu zakupów może opuścić sklep bez płacenia przy kasie. Wszystkie zakupy dokonane przez użytkownika Amazon Go są rejestrowane przez aplikację w smartfonie i obciążają konto bankowe, z którego automatycznie są pobierane pieniądze.

W komunikacie Amazon zapewnia że oparty na sztucznej inteligencji system nadzorujący ruch w sklepie jest przygotowany na różne sytuacje. Np. kiedy klient sięgnie po konkretny towar z półki i umieści go w koszyku, a następnie rozmyśli się i zrezygnuje z zakupu odkładając artykuł na miejsce cena za ten towar nie obciąży rachunku. Przedstawiciele Amazona zapewniają też, że w okresie testowym poprawili kilka wad systemu związanych m.in. z przenoszeniem przez dzieci towarów pomiędzy półkami. Na razie nie podano informacji o tym czy i kiedy powstaną kolejne sklepy Amazon poza obecną lokalizacją w Seattle.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Amazon, Amazon Go

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia