WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polski startup Nightly startuje w USA z aplikacją wspomagającą sen. „Chcemy być obecni na oficjalnym rynku medycznym”

Gorący temat

Magdalena Ogórek oskarża dyrektora Muzeum Polin o zniesławienie na wystawie o antysemityzmie

11

Amerykanie płacą 10 dolarów miesięcznie za cyfrowe subskrypcje gazet

2018-02-19 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Internauci w Stanach Zjednoczonych za cyfrowe wydania prasy płacą średnio ponad 2,3 dolara tygodniowo lub 10 dolarów miesięcznie - wynika z analizy American Press Institute. To kwoty o 83 procent wyższe niż w 2012 roku.

Amerykanie płacą 10 dolarów miesięcznie za cyfrowe subskrypcje gazet

W swojej analizie American Press Institute prześledził ceny cyfrowych subskrypcji 100 dzienników i innych wydawnictw w Stanach Zjednoczonych.

Największy odsetek (30 proc.) tytułów żąda za tygodniowy cyfrowy dostęp do swoich treści od 2 do 2,99 dol. 27 proc. wydawców ustaliło tygodniową subskrypcję w przedziale pomiędzy 1 a 1,99 dol., zaś w wypadku 20 proc. pism za czytanie e-wydań trzeba zapłacić od 3 do 3,99 dol. Najwyższą opłatę w wysokości od 7 do 7,99 dol. stosuje 1 proc. wydawców.

Średnią cenę tygodniowego abonamentu w USA wyliczono na 2,31 dol., wysokość miesięcznej subskrypcji na 10 dol., a opłatę za roczny dostęp do cyfrowych wydań prasy na 120 dol.

American Press Institute podkreśla, że obecne średnie ceny subskrypcji są wyższe o 83 proc. od kwoty 1,26 dol. wykazanej w 2012 r. w badaniu przeprowadzonym przez Reynolds Journalism Institute.

Większość wydawców w USA (71 proc.) stosuje miesięczny model opłat subskrypcyjnych, 24 proc. oferuje abonament tygodniowy, zaś zaledwie 5 proc. żąda zapłaty za dostęp do treści za cały rok z góry.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: American Press Institute, prasa cyfrowa, USA

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia