Andrzej Duda i Janusz Palikot w nowych spotach atakują Bronisława Komorowskiego (wideo)

W swoim nowym spocie kandydat PiS w wyborach prezydenckich Andrzej Duda krytykuje poglądy urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego o możliwości wprowadzenia w Polsce euro. Z kolei kandydujący z ramienia Twojego Ruchu Janusz Palikot wyśmiewa zbieranie podpisów poparcia dla Komorowskiego.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Andrzej Duda i Janusz Palikot w nowych spotach atakują Bronisława Komorowskiego (wideo)
Bronisław Komorowski w spocie Andrzeja Dudy o wprowadzeniu euro w Polsce

Spot Andrzeja Dudy zaczyna się od przywołania fragmentu wypowiedzi Bronisława Komorowskiego z maja 2013 roku o tym, że Polska chce uczestniczyć w uzdrawianiu strefy euro i sama do niej wejść. Następnie w czterech wariantach klipu zostają pokazane sytuacje z życia codziennego Polaków obrazujące negatywne zmiany po wprowadzeniu euro w naszym kraju: droższe produkty żywnościowe i leki, wyższe raty kredytów i ceny biletów. Na koniec Duda deklaruje, że euro nie powinno zostać u nas wprowadzone, dopóki nie zaczniemy zarabiać tyle co na zachodzie Europy.

Kandydat PiS poglądy Bronisława Komorowskiego o wprowadzeniu w Polsce euro skrytykował już w poniedziałek, organizując konferencję prasową w Bronko-Markecie - zaaranżowanym sklepie z produktami wycenionymi w euro (po ewentualnym przyjęciu przez nasz kraj europejskiej waluty), znacznie wyższymi niż obecnie w złotówkach.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-z-tekstem-bronislawa-komorowskiego-w-dniu-prezentacji-jego-spotu-zadna-redakcja-nie-odmowi-glowie-panstwa ##

To już kolejny spot Dudy, w którym kandydat PiS krytykuje urzędującego prezydenta, wytykając mu wcześniejsze wypowiedzi. Poprzedni klip pokazywał wpadki Bronisława Komorowskiego: niedawną w parlamencie japońskim (zwracanie się do gen Stanisława Kozieja „Chodź, szogunie!”) oraz sprzed pięciu lat (komentarz o możliwości wyjścia Polski z NATO). Była to odpowiedź na retoryczne pytanie Ewy Kopacz z konwencji wyborczej Komorowskiego o to, który polityk najlepiej zareaguje w kryzysowej sytuacji.

Z kolei nowy spot Janusza Palikota pokazuje wolontariusza bezskutecznie zbierającego na ulicy podpisy poparcia dla Bronisława Komorowskiego. W końcu kobieta z litości podpisuje listę, ale okazuje się, że tak samo jak chłopak nie zamierza głosować na obecnego prezydenta, tylko na Palikota.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/unikanie-mediow-przez-magdalene-ogorek-samobojcza-strategia-kampanii-wyborczej ##

Palikot we wcześniejszym spocie też kpił z niedawnej wpadki Bronisława Komorowskiego w japońskim parlamencie. Natomiast w poprzedniej reklamie pokazał swoją rodzinę i spotkania z wyborcami.

Pod koniec ub.r. Janusz Palikot w klipie mającym być orędziem noworocznym do Bronisława Komorowskiego odnosił się do niego z dużym szacunkiem i wskazywał na zbieżność ich poglądów.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Centrum Łukasiewicz wybiera agencję mediową

Centrum Łukasiewicz wybiera agencję mediową

TVP3 Kielce rusza z nowym wirtualnym studiem

TVP3 Kielce rusza z nowym wirtualnym studiem

Marka KitKat oficjalnym partnerem Formuły 1

Marka KitKat oficjalnym partnerem Formuły 1

KRRiT wezwała do wstrzymania reklamy Łomży z Karolakiem. Mamy stanowisko browaru [TYLKO U NAS]

KRRiT wezwała do wstrzymania reklamy Łomży z Karolakiem. Mamy stanowisko browaru [TYLKO U NAS]

Polska chce interwencji KE wobec TikToka. Chodzi o antyunijną propagandę

Polska chce interwencji KE wobec TikToka. Chodzi o antyunijną propagandę

Nowa usługa w mObywatelu. Wirtualny asystent ułatwi korzystanie z usług publicznych

Nowa usługa w mObywatelu. Wirtualny asystent ułatwi korzystanie z usług publicznych