WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polsat liderem w telewizji naziemnej, coraz mniej widzów Eska TV

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Andrzej Meller poprowadzi cykl „Prepersi” w Fokus TV

2015-10-12 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Podróżnik i dziennikarz Andrzej Meller będzie gospodarzem cyklu dokumentalnego „Prepersi - gotowi na wszystko”. Od listopada br. emitować go będzie stacja Fokus TV.

Andrzej Meller poprowadzi cykl „Prepersi” w Fokus TV

W cyklu „Prepersi - gotowi na wszystko” przedstawieni zostaną tytułowi prepersi, czyli ludzie przygotowani na wszelkie kataklizmy, klęski żywiołowe, kryzys ekonomiczny czy wojny. Ruch ten pochodzący ze Stanów Zjednoczonych w ciągu ostatnich 10 lat zyskał w Polsce sporą popularność. Z serialu widzowie dowiedzą się jak żyją prepersi i czego się obawiają.

Każdy odcinek dotyczyć będzie innego zagadnienia preperskiej działalności. Bohaterami serialu będą ludzie pochodzący z różnych stron Polski, wśród nich znajdą się m.in.: Piotr Czyryłło (założyciel i lider największej społeczności prepersów w Polsce - Polish Preppers Network), Jacek Gaj (organizator szkoleń, na których uczy, jak radzić sobie w ekstremalnych warunkach, sytuacjach niebezpiecznych) czy Agnieszka Kordalewska (specjalistka od survivalu domowego, czyli przygotowania domu na każdy wypadek).

Gospodarzem cyklu został Andrzej Meller, który od 20 lat podróżuje po świecie. Pracował jako reporter wojenny na Kaukazie, w Afganistanie, Pakistanie, na Sri Lance i w Libii. O konfliktach w tych miejscach napisał dwie książki: „Miraż. Trzy lata w Azji” oraz „Zenga, Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki”. Od lat związany jest z „Tygodnikiem Powszechnym”. Jego teksty publikowane są także w innych gazetach i magazynach. Obecnie Andrzej Meller (prywatnie brat Marcina Mellera, dziennikarza TVN i felietonisty „Newsweeka”) przygotowuje książkę o Wietnamie, która ukaże się w 2016 roku.

- Do roli prowadzącego szukaliśmy kogoś kto ma pewnego rodzaju doświadczenia "preperskie". Kogoś kto będzie mógł spojrzeć z dystansem na bohaterów naszej serii.  Andrzej Meller ze względu na swoje doświadczenie korespondenta wojennego, dziennikarza, podróżnika, który zetknął się z różnymi zjawiskami i uczestniczył często w ekstremalnych zdarzeniach wydał nam się doskonałym kandydatem - mówi nam Katarzyna Sikorska - Jędral, producent nadzorujący ze strony Fokus TV

Serial „Prepersi - gotowi na wszystko” liczy osiem odcinków i będzie emitowany w Fokus TV w poniedziałki o 22.00 począwszy od 2 listopada br. Jego producentem wykonawczym jest firma Starry Televizor należąca do Remigiusza Maścianicy.

W jesiennej ramówce Fokus TV emituje też dwie inne polskie produkcje: kolejne serie cyklu dokumentalnego „Sala operacyjna” i magazynu „Pod lupą”.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że we wrześniu br. średni udział Fokus TV w rynku wyniósł 0,65 proc.

Autor: pp

Wiecej informacji: Fokus TV, Prepersi, naziemna telewizja cyfrowa

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia