WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Z zarządu Agory odchodzi Grzegorz Kossakowski nadzorujący AMS i nowe projekty

Grzegorz Kossakowski odchodzi z Agory, Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania kandydatami do zarządu

2017-09-06 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Grzegorz Kossakowski zrezygnował z pracy w zarządzie Agory. Kandydatami na jego miejsce są Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania. Uzupełnienie składu zarządu nastąpi podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, które ma zostać zwołane do końca roku.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR

Kossakowski  rezygnuje z zasiadania w zarządzie, jak również nie będzie kandydował na kolejną kadencję. We władzach firmy odpowiadał za segment reklamy zewnętrznej, piony: finansów i administracji oraz nowych przedsięwzięć. Zasiada też w radach nadzorczych należących do Agory spółek AMS, Helios, Yieldbird i Stopklatka. Z Agorą związany był od 2000 roku.

W tej chwili w zarządzie pozostają prezes Bartosz Hojka oraz Agnieszka Sadowska i Tomasz Jagiełło. Podczas najbliższego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki skład ten zostanie uzupełniony o kolejne dwie osoby - Annę Kryńską-Godlewską oraz Grzegorza Kanię. - Nadzwyczajne walne zgromadzenie odbędzie się najpóźniej do końca roku - informuje Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, dyrektor do spraw komunikacji korporacyjnej Agory.

- Zaproponowane kandydatury to bardzo silne wzmocnienie zarządu, szczególnie w trakcie prac nad nową perspektywą strategiczną dla spółki i dla Grupy. Jesteśmy gotowi na bardziej aktywne i odważne podejście - zarówno do kwestii nowych, jak do i dotychczasowych inwestycji. W tym obszarze liczę głównie na imponujące doświadczenie Anny Kryńskiej-Godlewskiej. Jestem pewien, że szerokie kompetencje Grzegorza Kani z obszaru zarządzania finansami silnie wesprą Agorę w dalszych działaniach rozwojowych - skomentował Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory.

Anna Kryńska-Godlewska od 2016 roku jest członkiem rady nadzorczej spółki; jej miejsce zająć ma teraz Maciej Wiśniewski- założyciel i zarządzający funduszem Macromoney UK. Kryńska-Godlewska ma ponad dwudziestoletnie doświadczeniem w dziedzinie zarządzania inwestycjami kapitałowymi. Od 20 lat jest związana z Media Development Investment Fund, gdzie przez ostatnie 9 lat pełniła funkcję członka zarządu i dyrektor inwestycyjnej odpowiedzialnej za inwestycje funduszu w sektorze mediów w Europie, Azji, Afryce oraz w Ameryce Południowej. Wcześniej była związana m.in. z Fidea Management, firmą zarządzającą X NFI, CIECH S.A. oraz z Bankiem Handlowym w Warszawie.

Drugi z kandydatów do zarządu - Grzegorz Kania - w lipcu br. po pięciu latach odszedł ze stanowiska dyrektora finansowego grupy Onet RAS Polska.Jest specjalistą w dziedzinie zarządzania finansami z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach. Karierę rozpoczął w PricewaterhouseCoopers,. W latach 2003-2008 pełnił funkcję zastępcy dyrektora finansowego UPC Polska. W latach 2008-2011 kierował finansami w Grupie Kapitałowej BLStream (obecnie Intive).

Kossakowski to kolejna osoba odchodząca w br. z zarządu Agory. W lutym br. z firmą pożegnał się Robert Musiał (nadzorował segmenty prasy, druku i technologii). W zarządzie zastąpiła go Agnieszka Sadowska, prezes nadającej kanał Metro TV spółki Green Content, której większościowe udziały od Agory za 19 mln zł kupiło właśnie Discovery Polska.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,4 mln zł straty brutto. Mocno wzrosły przychody firmy w segmencie filmowym, a zmalały w pionach prasy i druku.

W II kwartale br. wpływy netto Agory ze sprzedaży wyniosły 282,7 mln zł, tj. o 4,6 proc. mniej niż rok wcześniej. Jednocześnie koszty operacyjne zmalały o 7,2 proc. do 276 mln zł. Wynik netto firmy wzrósł z 5,5 mln zł straty do 0,7 mln zł zysku.

Autor: jk

Wiecej informacji: Grzegorz Kossakowski, Anna Kryńska-Godlewska. Grzegorz Kania, Agora, zarząd Agory

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia