WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Apple z bilionem dolarów wpływów ze sprzedaży iPhone'ów, iPodów i iPadów

Apple, Google i Tesla Motors najbardziej innowacyjnymi firmami świata (Top 50)

2017-01-13 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Boston Consulting Group opublikował coroczny ranking najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Na szczycie w 2016 roku po raz kolejny znalazł się Apple, a firmy z sektora technologicznego dominują w zestawieniu. Większość podmiotów na liście pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Apple, Google i Tesla Motors najbardziej innowacyjnymi firmami świata (Top 50)

Boston Consulting Group (BCG) buduje swój cykliczny ranking opierając się na opiniach kilku tysięcy ekspertów i menedżerów z całego świata.

Premiowane są te firmy, które potrafią skutecznie wyławiać nowe koncepcje oraz idee i stosować je w praktyce tworząc nową wartość. Nie bez znaczenia są także wyniki finansowe kandydatów do wyróżnienia w rankingu.

Podobnie jak w poprzednich 11 edycjach rankingu BCG także w ostatnim wydaniu dotyczącym 2016 r. na czele listy znalazł się koncern Apple. Na drugie miejsce trafił Google, a ostatnie miejsce na podium przypadło koncernowi Tesla Motors.

Wśród 50 firm wyróżnionych w zestawieniu najwięcej (34) to podmioty działające w sektorze technologicznym. Świadczy o tym też pierwsza dziesiątka rankingu, która dodatkowo potwierdza innowacyjną dominację na świecie firm pochodzących z USA.

Autor: ps

Wiecej informacji: Apple, Google, Tesla, innowacyjność, innowacyjne firmy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia