WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Apple: zmalała sprzedaż iPhone'ów i iPadów, przychód i zysk w górę

Gorący temat

Robert Kubica: nie współpracuję z BSS Group. Agencja: mamy jego pełnomocnictwo, negocjowaliśmy umowę z Lotosem

0

22 mln urządzeń wearables sprzedanych w I kwartela 2017 r., Apple Watch przed Xiaomi i Fitbit

2017-05-08 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku sprzedano na świecie 22 miliony urządzeń z kategorii wearables. Blisko 16 proc. rynku i pozycję lidera zdobyło Apple, odbierając ją Fitbit - wynika z danych Strategy Analytics.

Apple Watch 2 Apple Watch 2

Globalna sprzedaż urządzeń z kategorii wearables w I kwartale 2017 roku zwiększyła się o 21 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016 (18,2 mln), do poziomu 22 milionów sztuk.

Apple sprzedało 3,5 miliona zegarków Apple Watch - o 59 proc. więcej niż rok wcześniej (2,2 mln). Dało to firmie z Cupertino 15,9 proc. udziału w rynku i awans na pozycję lidera.

Na drugie miejsce - dzięki linii Mi Band - wskoczyło Xiaomi, sprzedając 3,4 miliona urządzeń i zdobywając 15,5 proc. rynkowego udziału.

Natomiast dotychczasowy lider, firma Fitbit, sprzedał w I kwartale tylko 2,9 miliona swoich urządzeń wearables, czyli aż o 36 proc. mniej niż przed rokiem (4,5 mln). W efekcie przyniosło to spadek w rankingu na trzecie miejsce, z udziałem na poziomie 13,2 proc. - blisko dwa razy mniejszym jak w I kwartale 2016 roku (24,7 proc.). Według analityków, Fitbit płaci w ten sposób cenę za zbyt późne wejście w segment smartwatchów.

Autor: km

Wiecej informacji: wearables, Apple Watch, Apple, Xiaomi, Fitbit

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia