WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

UKE zapowiada własny pomiar internetu od dostawców, szuka wykonawcy systemu

Gorący temat

Łukasz Sitek zawieszony po informacji, że bez biletu awanturował się w pociągu i powoływał na pracę w TVP Info

41

Axel Springer z kwartalnymi i półrocznymi wzrostami, 70 proc. przychodów z internetu

2017-08-03 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W pierwszym półroczu 2017 roku koncern Axel Springer zwiększył przychody o 6,9 procent, a zysk EBITDA przekroczył kwotę 317 milionów euro. Segment cyfrowy odpowiada za ponad 70 procent przychodów wydawcy.

Axel Springer z kwartalnymi i półrocznymi wzrostami, 70 proc. przychodów z internetu

W I półroczu br. przychody Axel Springer wyniosły ponad 1,69 mld euro, co oznacza wzrost rok do roku o 6,9 proc. W II kwartale przychody przekroczyły zaś 858 mln euro - to o 7,1 proc. więcej niż rok wcześniej.

Segment cyfrowy odpowiadał za 70,6 proc. przychodów koncernu w okresie pierwszych 6 miesięcy br. i 69,7 proc. w II kwartale.

W raportowanym okresie Axel Springer zanotował wskaźnik EBITDA (zysk przed amortyzacją i opodatkowaniem) na poziomie 317,2 mln euro w I półroczu oraz 170,1 mln w II kwartale, co oznacza wzrosty rok do roku odpowiednio o 16,2 i 15,7 proc.

W Polsce firma Ringier Axel Springer Media, w której Axel Springer ma nieco poniżej 50 proc. udziałów, wydaje wiele tytułów prasowych (m.in. „Fakt”, „Newsweek”, „Przegląd Sportowy”, „Komputer Świat”, „Forbes” i „Auto Świat”) oraz serwisów internetowych (m.in. Onet.pl), jej polska spółka ma też 49 proc. udziałów w firmie Infor Biznes wydającej m.in. „Dziennik Gazetę Prawną”.

Autor: ps

Wiecej informacji: Axel Springer, wyniki, prasa, internet

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia