WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Ruszyła kampania zachęcająca do ostrzegania się przed burzami (wideo)

Piesi kontra kierowcy w kampanii „Bądźmy bezpieczni na drodze” (wideo)

2017-09-20 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczęły kampanię społeczną pod hasłem „Bądźmy bezpieczni na drodze”.

Piesi kontra kierowcy w kampanii „Bądźmy bezpieczni na drodze” (wideo)

Celem akcji jest wzrost świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania na drodze, który przyczyni się do spadku liczby wypadków drogowych, a w konsekwencji - zmniejszenia się liczby ofiar śmiertelnych takich zdarzeń.

Kampania ma zwrócić uwagę na zagrożenia wynikające z niezachowania ostrożności zarówno przez niechronionych, jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Na potrzeby działań przygotowano spoty, w których za pomocą symulacji w wirtualnej rzeczywistości skonfrontowano ze sobą pieszych i kierowców.

- Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to nadal najbardziej narażona na utratę życia i zdrowia grupa użytkowników dróg. Zbliżający się okres jesienno-zimowy to dla niej szczególnie niebezpieczny czas. Nowa kampania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zwraca uwagę na ten problem i, mam nadzieję, przekona kierowców i pieszych, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich - opisuje Konrad Romik, sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

- Bezpieczeństwo wszystkich użytkowników polskich dróg to nasz priorytet. Każde działanie, które może przyczynić się do poprawy jego stanu jest niezwykle cenne. Cieszę się, że rusza kampania, której przesłanie jest jednoznaczne i uniwersalne: bądźmy ostrożni zawsze, bo życie ludzkie jest najcenniejsze - dodał Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

Akcja będzie realizowana w telewizji (w stacjach ogólnopolskich i regionalnych), kinach, oraz na outdoorze (w komunikacji miejskiej, na dworcach kolejowych i w pociągach, na billboardach przy głównych ciągach komunikacyjnych). Najintensywniejsze działania obejmą siedem województw (śląskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, mazowieckie, dolnośląskie, lubelskie, małopolskie), w których w ub.r. doszło do największej liczby wypadków z udziałem pieszych.

Kampania potrwa do 10 grudnia.

Przygotowaniem kampanii zajęła się agencja reklamowa Grupa Eskadra. Akcja jest realizowana w ramach projektu „Działania edukacyjne na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Autor: tw

Wiecej informacji: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, kampania społeczna, ruch drogowy

Komentarze (14) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia