Barack i Michelle Obama zakładają wytwórnię Higher Ground Productions, będą tworzyć dla Netflixa

Była para prezydencka USA - Barack i Michelle Obama jako właściciele nowej firmy producenckiej Higher Ground Productions podpisała z Netflixem długoterminowy kontrakt na dostarczanie serwisowi własnych treści. Umowa zakłada produkcję zarówno seriali telewizyjnych, jak też filmów dokumentalnych oraz programów o innym charakterze.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

O współpracy pomiędzy byłym prezydentem USA i jego małżonką a Netflixem mówiło się już w marcu br. Teraz te informacje zostały oficjalnie potwierdzone.

Zgodnie z zapowiedzią założona przez Obamów firma producencka Higher Ground Productions zawarła z Netflixem wieloletni kontrakt, choć czasu trwania podpisanej umowy nie podano.

Wytwórnia ma zajmować się przygotowywaniem na potrzeby Netflixa oryginalnych treści obejmujących seriale telewizyjne, filmy dokumentalne, a nawet programy typu reality show. Rodzaj produkcji pozostaje według zapowiedzi otwarty i ma wynikać z wzajemnych ustaleń pomiędzy Barackiem Obamą i jego małżonką a Netflixem.

W komunikacie zastrzeżono, że planowane treści nie będą odnosiły się do bieżącej sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych, a umowa nie przewiduje materiałów krytykujących obecną prezydenturę prowadzoną przez Donalda Trumpa.

Na razie nie wiadomo kiedy w Netflixie pojawią się pierwsze produkcje będące owocem podpisanego właśnie kontraktu.

- Prezydent i pani Obama zawsze wierzyli w inspirującą siłę historii - mówi doradca prezydenta Eric Schultz. - Często starali się nagłaśniać historie ludzi, dzięki którym świat zmienia się na lepsze. Wydaje się, że praca w mediach będzie znakomitym miejscem by kontynuować takie działania.

Michelle Obama ogłosiła niedawno, że jej wspomnienia zatytułowane "Becoming" ukażą się jesienią. Barack Obama nadal pracuje nad swoją autobiografią. Prezydencka para za umowę na dwie książki otrzymała 60 milionów dolarów.

Kilka dni temu Ted Sarandos, szef programowy Netflixa zapowiedział że serwis w br. na zewnętrzne licencje i produkcję własnych treści przeznaczy 8 mld dol. i zamierza wyprodukować 470 nowych filmów, seriali i programów.  

W I kwartale 2018 r. przychody Netflixa były wyższe o 43 proc. niż rok wcześniej, a zysk netto osiągnął poziom 290 mln dol. Z serwisu korzysta globalnie 125 mln użytkowników.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Mróz nie spowolnił Żabki. Przez kwartał przybyło 435 sklepów

Mróz nie spowolnił Żabki. Przez kwartał przybyło 435 sklepów

ATM Grupa z rekordowymi przychodami. Pomogły seriale dla Netfliksa i Disney+

ATM Grupa z rekordowymi przychodami. Pomogły seriale dla Netfliksa i Disney+

Cyfrowy Polsat przyciąga klientów internetu, ogromna strata przez odpisy. Będzie nowa strategia

Cyfrowy Polsat przyciąga klientów internetu, ogromna strata przez odpisy. Będzie nowa strategia

Andrzej Poczobut na wolności. "Człowiek skała", "symbol"

Andrzej Poczobut na wolności. "Człowiek skała", "symbol"

Dlaczego telewizja przestała być jedynym centrum domowej rozrywki?
Materiał reklamowy

Dlaczego telewizja przestała być jedynym centrum domowej rozrywki?

Były oficer wywiadu: serial "Wojna zastępcza" szkodzi państwu. TVP zabiera głos

Były oficer wywiadu: serial "Wojna zastępcza" szkodzi państwu. TVP zabiera głos