WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Natalia Szroeder ambasadorką lakierów hybrydowych Nails Company

Barbara Stanisławczyk-Żyła kandydatką na ambasadora Polski. Obejmie placówkę w Izraelu?

2017-12-13 A A A KOMENTARZE: 22 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Poprzednia prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła jest kandydatką na ambasadora Polski. Według nieoficjalnych informacji ma objąć placówkę w Tel Awiwie.

Barbara Stanisławczyk-Żyła Barbara Stanisławczyk-Żyła

Kandydatura Barbara Stanisławczyk-Żyły będzie w środę omawiana przez sejmową komisję spraw zagranicznych. Komisja może ją zaopiniować pozytywnie lub negatywnie.

Według nieoficjalnych ustaleń „Gazety Wyborczej” Stanisławczyk-Żyła ma zostać ambasadorem Polski w Izraelu. Obecnie tę funkcję pełni Jacek Chodorowicz, został na nią powołany pięć lat temu.

Barbara Stanisławczyk-Żyła od stycznia ub.r. do połowy lutego br. była prezesem Polskiego Radia. Zrezygnowała nieoczekiwanie, dzień po tym jak wygrała konkurs na to stanowisko przeprowadzony przez Radę Mediów Narodowych (wcześniej pełniła tę funkcję na podstawie nominacji od ministra skarbu państwa). - Moja rezygnacja ze stanowiska prezesa zarządu Polskiego Radia była głosem sprzeciwu wobec łamania standardów funkcjonowania instytucji publicznych i zasad moralnych - uzasadniła w oświadczeniu.

Wcześniej Stanisławczyk-Żyła była m.in. zastępcą redaktora naczelnego „Sukcesu”, a w latach 2006-2010 redaktor naczelną tego pisma. Od września 2009 roku do marca 2010 roku pełniła funkcję dyrektora wydawniczego Wydawnictwa Przekrój. Współpracowała z wieloma tytułami prasowymi, na początku lat 90. była stypendystką w Agencji Reutera w Londynie.

Napisała kilka książek faktograficznych m.in. „Miłosne gry Marka Hłaski”, „Dziewczyny”, „Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska historie dramatów i miłości” oraz „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce”.

Ukończyła Politechnikę Warszawską i Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskała też stopień doktora. Prowadziła wykłady m.in. w Collegium Civitas.

Autor: tw

Wiecej informacji: Barbara Stanisławczyk-Żyła, ambasador

Komentarze (22) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia