WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Serwis Dezinformacja.net Bartłomieja Misiewicza z grafiką z Wirtualnemedia.pl, ale bez „GPC” - przeprosił za jej użycie

Bartłomiej Misiewicz zawiesił działanie Dezinformacja.net. „Próba powołania tego serwisu okazała się sukcesem”

2017-02-17 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Po zaledwie tygodniu od startu zawieszono działalność serwisu Dezinformacja.net uruchomionego przez Bartłomieja Misiewicza, rzecznika prasowego i dyrektora gabinetu politycznego w Ministerstwie Obrony Narodowej. - Próba powołania tego serwisu okazała się sukcesem. O następnych krokach będziemy informować - informuje redakcja witryny.

Bartłomiej Misiewicz / fot. MON Bartłomiej Misiewicz / fot. MON

Serwis Dezinformacja.net pojawił się w piątek w zeszłym tygodniu. Wzbudził sporo krytycznych komentarzy m.in. ze względu na to że był mało rozbudowany, ruszył w czasie urlopu Bartłomieja Misiewicza i miał dość archaiczną szatę graficzną. Początkowo jedynym wymienionym autorem był Misiewicz, potem dołączył Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

O witrynie dyskutowano również dlatego, że jej główną grafiką było kolaż z okładkami dzienników ogólnopolskich skopiowany z serwisu Wirtualnemedia.pl i tylko nieznacznie zmieniony. W sobotę redakcja Dezinformacja.net usunęła tę grafikę i przeprosiła za wykorzystanie jej bez pytania.

W piątek z Dezinformacja.net zniknęły wszystkie dotychczasowe treści oraz pojawił się komunikat: „Bardzo dziękujemy za zainteresowanie tematyką dezinformacji w Polsce. Pierwsza odsłona portalu dotarła do ponad 140 tysięcy internautów w tydzień. Próba powołania tego serwisu okazała się sukcesem. O następnych krokach będziemy informować”.

Bartłomiej Misiewicz zaczął pracę w MON w listopadzie 2015 roku, objął funkcje rzecznika prasowego i dyrektora gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza. We wrześniu ub.r. na własną prośbę został zawieszony w tych funkcji po tekście „Newsweeka” opisującym, że w zamian za przejście do PiS-u miał proponować działaczom PO posady w państwowej firmie. Dalej był zatrudniony w MON, zajmował się analizą dezinformacji medialnych. W grudniu ub.r. wrócił w resorcie na swoje dotychczasowe stanowiska.

W ostatnich tygodniach spekulowano o odwołaniu Bartłmieja Misiewicza, po tym jak „Fakt” opisał jego zabawę w dyskotece w Białymstoku, a w mediach przypominano, że w czasie kilku uroczystości wojskowych zasalutowali mu żołnierze wysokiej rangi i był traktowany jak minister. RMF FM podało nawet informację o odwołaniu Misiewicza, ale MON natychmiast ją zdementował.

Autor: tw

Wiecej informacji: Bartłomiej Misiewicz, dezinformacja

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia