WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Maria Peszek, Maciej Stuhr, obsada „Jesteś Bogiem” z szansami na Gwarancje Kultury

Gorący temat

Łukasz Sitek zawieszony po informacji, że bez biletu awanturował się w pociągu i powoływał na pracę w TVP Info

13

Bartłomiej Topa, Piotr Beczała, Zbigniew Libera zdobyli Gwarancje Kultury

2013-04-14 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

TVP Kultura przyznała wczoraj Gwarancje Kultury. Nagrody te zostały wręczone  najciekawszym, najbardziej wyrazistym osobowościom artystycznym ubiegłego sezonu.

Bartłomiej Topa, Piotr Beczała, Zbigniew Libera zdobyli Gwarancje Kultury

Uroczystość poprowadziła dyrektor TVP Kultura - Katarzyna Janowska, której towarzyszył raper Duże Pe. Wydarzenie uświetnił swoim koncertem Kurt Ellin.

Lista laureatów Gwarancji Kultury 2013

LITERATURA
Joanna Bator – za powieść Ciemno, prawie noc. Autorka żonglując konwencjami literackimi kreuje mroczną scenerię Wałbrzycha, by tropić w niej tajemnice przeszłości. Groteskowy horror niesie egzystencjalne refleksje ze współczesnym społecznym ostrzem.

JAZZ, ROCK i INNE
Bartłomiej Wąsik – za projekt Nowego Teatru Nowa Warszawa z udziałem Royal String Quartet i Stanisławy Celińskiej, w którym znane piosenki o Warszawie uzyskały niezwykłą aranżację i niezwykłe wykonanie.

MUZYKA POWAŻNA
Piotr Beczała – wybitny tenor operowy. Za konsekwentne budowanie repertuaru, sukcesy na scenach operowych świata oraz za udany początek współpracy fonograficznej z wytwórnią płytową Deutsche Grammophon.

FILM
Bartłomiej Topa – za stworzenie wielowymiarowej i niejednoznacznej postaci bohatera naszych czasów w filmie Drogówka. Za kreację aktorską bez fałszywych tonów i wspaniałą współpracę z partnerami.

TEATR
Kornel Mundruczó i zespół aktorski TR Warszawa – za zespołową kreację w przedstawieniu Nietoperz. Spektaklu, który rozpętuje groteskowy, muzyczno-teatralny żywioł, by zadać jedno z najpoważniejszych pytań: czy człowiek ma prawo sam zdecydować o zakończeniu swego życia?

SZTUKI WIZUALNE
Zbigniew Libera – za wystawę Nowe historie w Galerii Raster, najnowszy cykl fotograficzny artysty podejmujący temat popkulturowych wyobrażeń i mierzący się ze zmorami przyszłości – tym, co dopiero ma nadejść. Za realizowany od 2012 roku projekt  Kurator: Libera, w którym twórca polskiej sztuki krytycznej podjął się opieki nad młodymi twórcami, czyniąc z funkcji kuratora kolejny element swej artystycznej strategii.

MENEDŻER KULTURY
Violetta Łabanow – prezes Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich” za realizację edukacyjnego projektu Smykofonia, dzięki któremu dzieci i ich opiekunowie wspólnie poznają, jak piękną sztuką jest muzyka.

KULTURA W SIECI
Otwarta Zachęta – za uruchomienie portalu internetowego otwartazacheta.pl, demonstrującego jak publiczna instytucja kultury może udostępnić w sieci swoje zasoby, dzielić się kulturą i traktować odbiorcę wirtualnego na równi z realnym.

SUPERGWARANCJE
Esa-Pekka Salonen

Światowej sławy dyrygent. Za wytrwałe promowanie muzyki Witolda Lutosławskiego na estradach świata oraz w nagraniach płytowych. Za uczczenie Roku Lutosławskiego serią znakomitych koncertów z londyńską Philharmonia Orchestra oraz obszernym serwisem internetowym www.woven-words.co.uk, w atrakcyjny sposób przybliżającym sylwetkę i muzykę Witolda Lutosławskiego internautom z całego świata.

Krzysztof Penderecki
Mistrz polskiej muzyki współczesnej. Za odwagę w przekraczaniu granic muzycznych konwencji, za budowanie nowych mostów z wielowiekową tradycją muzyczną, i za niezmienną otwartość na eksperymenty i artystyczne poszukiwania. Jego nazwisko od lat pozostaje symbolem najwyższej artystycznej jakości, a jego twórczość staje się inspiracją dla kolejnych generacji muzyków nie tylko klasycznych.

Autor: pr

Wiecej informacji: Bartłomiej Topa, Piotr Beczała, Zbigniew Libera, Gwarancje Kultury

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia