WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Zakaz handlu w niedziele uderzy w wydawców czasopism specjalistycznych i dziecięcych

Gorący temat

Cyfrowy Polsat miał mniej abonentów w 2017 roku, ale sprzedaje im więcej usług. Kwartalny zysk zmalał o połowę wskutek zaległych podatków

0

Bartosz Hojka i Alicja Modzelewska-Warec w zarządzie Izby Wydawców Prasy

2017-05-15 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Bartosz Hojka (prezes Agory) oraz Alicja Modzelewska-Warec (prezes wydawnictwa Edipresse Polska) zostali nowymi członkami zarządu Izby Wydawców Prasy. Prezesem nadal pozostaje Wiesław Podkański.

Wiesław Podkański Wiesław Podkański

O zmianach zadecydowało walne zgromadzenie członków Izby Wydawców Prasy. Jednym z głównych punków obrad było udzielenie absolutorium zarządowi Izby. Po wysłuchaniu sprawozdań z działalności zarządu, zebrani udzielili absolutorium za rok 2016. W sprawozdaniach z działalności prezes Wiesław Podkański mówił m.in. o tym, jaki działania podejmowała Izba w zakresie ochrony praw własności intelektualnej oraz o nowelizacji prawa autorskiego. Poruszano także sprawy podatkowe, związane ze stawką VAT na e-publikacje.

Dwaj członkowie zarządu - Zbigniew Napierała i Robert Musiał - zrezygnowali z członkostwa w zarządzie Izby. Zbigniew Napierała to założyciel i długoletni prezes zarządu Edipresse Polska. W styczniu 2016 roku zrezygnował z funkcji prezesa, tłumacząc to tym, że od kilku lat był zaangażowany głównie w prace nad wizją i rozwojem spółki, i takie właśnie zadania będzie nadal realizować w radzie nadzorczej”. Pozostaje prezesem rady nadzorczej Edipresse.

Robert Musiał z kolei to były członek zarządu Agory, który z końcem lutego br. odszedł z firmy. Rezygnację  „uzasadnił przyczynami osobistymi i innymi planami zawodowymi”.

Wobec takich zmian, w trakcie walnego zgromadzenia IWP odbyły się wybory uzupełniające do zarządu Izby. Nowymi członkami władz zostali Alicja Modzelewska-Warec (prezes wydawnictwa Edipresse Polska) i Bartosz Hojka (prezes Agory).

 

Autor: jk

Wiecej informacji: Bartosz Hojka, Alicja Modzelewska-Ware, Izba Wydawców Prasy, Wiesław Podkański

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia