WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Zmienione pasmo sobotnie i nowa audycja „Po herbacie” w wiosennej ramówce radiowej Dwójki

Polskie Radio odświeży trasę „Lata z radiem”, nowa formuła koncertów. „Zaprosimy do udziału w wielu wydarzeniach”

2018-03-06 A A A KOMENTARZE: 9 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Polskie Radio pracuje nad odświeżeniem formuły wakacyjnych koncertów „Lata z radiem”. Jak będą wyglądały spotkania ze słuchaczami w terenie w 2018 roku? - Jest za wcześnie, by o tym mówić. Na pewno zaprosimy słuchaczy do udziału w wielu wydarzeniach - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Małgorzata Kaczmarczyk, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Polskie Radio odświeży trasę „Lata z radiem”, nowa formuła koncertów. „Zaprosimy do udziału w wielu wydarzeniach”

Formuła zakładała, że we wszystkie soboty i niedziele lipca i sierpnia ekipa „Lata z radiem” wraz z gwiazdami będzie dodwiedzała miejscowości w Polsce, zapraszając do studia plenerowego i organizując plenerowe koncerty. W ubiegłym roku odbyły się one w 20 miejscowościach.

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że Polskie Radio pracuje nad zmianą koncepcji spotkań ze słuchaczami w ramach trasy „Lata z radiem”. - W tym roku „Lato z radiem” także zaprasza swoich słuchaczy do udziału w wielu letnich wydarzeniach. Będziemy informować na bieżąco o programie tej imprezy. Szczegóły dotyczące charakteru wydarzenia i programu ogłosimy już wkrótce - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Małgorzata Kaczmarczyk, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, Polskie Radio planuje zwiększenie obecności dziennikarzy Jedynki i redakcji „Lata z radiem” w studiach plenerowych w miastach, które odwiedzi trasa. Nadawca publiczny chce przez to zwiększyć słuchalność i atrakcyjność anteny PR1. Pomóc ma w tym rozpoznawalność dziennikarzy tworzących letnie pasmo.

Dodatkowo rozważane jest przeorganizowanie formuły muzycznej koncertów, które odbędą się w ramach tegorocznej trasy. Wszystko jednak ma się rozstrzygnąć do końca marca br.

Ubiegłoroczną trasę „Lata z radiem” wyprodukowała firma Concept Music Art z Balic, pokonując dwa inne podmioty startujące w przetargu. Firma zaoferowała organizację cyklu koncertów za cenę 2,28 mln zł. Cena była jedynym kryterium, decydującym o zwycięstwie. Na scenie w różnych miejscowościach można było zobaczyć i posłuchać: Afromental, Andrzeja Piasecznego, Arkę Noego, Blue Cafe, Cleo, Dawida Kwiatkowskiego, De Mono, Golec uOrkiestrę, Halinę Mlynkową, Hey, IRA, Jary Oddział Zamknięty, Kombii, Lady Pank, Magdalenę Steczkowską, Maleo Reggae Rockers, Małgorzatę Ostrowską, Margaret, Marylę Rodowicz, Mateusza Mijala, Michała Szpaka, Papa De, Patrycję Markowską, Pectus, Rafała Brzozowskiego, Red Lips, Szymona Wydrę Carpe Diem, T-Love, Urszulę, Varius Manx, Feel oraz Zakopower.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Jedynka miała 7,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 9,1 proc. rok wcześniej.

Autor: Jacek Kowalski

Wiecej informacji: Polskie Radio, Lato z radiem, Jedynka

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia