WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Pierwsze spotkanie Globalnego Forum Internetu Przeciw Terroryzmowi, oprócz mediów społecznościowych przedstawiciele rządów USA i Wielkiej Brytanii

Bill Gates przekazuje 4,6 mld dolarów na cele dobroczynne

2017-08-18 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Bill Gates, założyciel i były szef Microsoftu przekazał na cele charytatywne kwotę 4,6 miliarda dolarów. To największa darowizna od 2000 roku, gdy Gates wraz z żoną Melindą przeznaczyli 5 miliardów na własną fundację wspierającą działania prozdrowotne.

Bill Gates Bill Gates

Według dokumentów amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (SEC) do przekazania darowizny miało dojść w czerwcu br., jednak dopiero teraz informacja o tym wypłynęła do mediów.

Według udostępnionych danych Bill Gates, który z kwotą 89 mld dol. jest drugim najbogatszym człowiekiem świata (pierwszy jest obecnie Jeff Bezos, właściciel Amazona) przekazał na bliżej nie sprecyzowane cele dobroczynne kwotę 4,6 mld dol.

Choć nie wiadomo dokładnie do kogo trafiły pieniądze to niektóre zachodnie media przypuszczają, że ich adresatem może być fundacja prowadzona przez Gatesa i jego żonę Melindę, która zajmuje się m.in. wspomaganiem badań nad leczeniem najgroźniejszych na świecie chorób. W 2000 r. małżonkowie przekazali na cele tej fundacji 5 mld dol., a obecna darowizna jest największą zrealizowaną od tamtej pory przez Gatesa. Dzisiaj szacuje się, że majątek fundacji wynosi ponad 40 mld dol.

4,6 mld dol. to także najwyższa kwota przeznaczona w br. na dobroczynność. Poprzednio najhojniejszym darczyńcą był Warren Buffet, który w lipcu wpłacił na cele charytatywne 3,2 mld dol.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Bill Gates, Microsoft, fundacja

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia