WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Biskup apeluje o finansowe wsparcie Radia Plus

2012-04-23 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

O wsparcie finansowe Radia Plus Kielce apeluje do diecezjan biskup kielecki Kazimierz Ryczan. "Wasza pomoc pozwoli diecezjalnemu radiu na istnienie, a wielu słuchaczom na trwanie w jedności z Kościołem" - napisał w liście, który czytano w niedzielę w kościołach.

Biskup apeluje o finansowe wsparcie Radia Plus

Jak wyjaśnia hierarcha, w ostatnich dniach Radio Plus otrzymało od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na kolejnych dziesięć lat nadawania. "Otrzymanie tej zgody wiąże się z dokonaniem jednorazowej, wysokiej opłaty, której diecezjalna stacja radiowa - nadająca program społeczno-religijny - nie jest w stanie samodzielnie zrealizować" - tłumaczy.

Bp Ryczan przypomina, że Radio Plus Kielce powstało w 1992 roku jako Radio Jedność, ale - tworząc jedną wspólnotę z innymi katolickimi stacjami radiowymi - przyjęło nazwę Radio Plus. Od początku swojej działalności transmituje mszę święta dla ludzi chorych i cierpiących, nadaje programy religijne oraz audycje informacyjne. Od czterech lat służy też diecezji wydając tygodnik Kielce Plus.

Ordynariusz kielecki ocenia, że media katolickie są wielkim dobrem w czasach zeświecczenia innych środków przekazu. Tymczasem - jak napisał w liście "w ostatnich miesiącach media katolickie w Polsce poddawane są silnej presji ze strony instytucji rządowych; dyskryminowana jest Telewizja Trwam oraz inne media należące do Kościoła Katolickiego, które mają utrudnione funkcjonowanie".

>>> Sieci radiowe w Polsce: duży wzrost Eski. Jaki wynik Radia Plus?

Radio Plus Kielce publikuje dla słuchaczy na swej stronie www wzór przekazu pocztowego i informuje, że pierwszych 500 osób, które dokonają wpłaty na kwotę minimum 50 zł, otrzyma specjalne, pamiątkowe wydanie albumu "Diecezja Kielecka" z podpisem bpa Kazimierza Ryczana.

Kieleckie radio diecezjalne wiąże z ogólnopolską stacją Radio Plus umowa franczyzowa. Koncesja i sprzęt rozgłośni Radia Plus Kielce są własnością diecezji kieleckiej.

Autor: kk / pap / pr / zr

Wiecej informacji: Radio Plus Kielce, Radio Plus Kielce, Kazimierz Ryczan

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia