WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Biskup apeluje o finansowe wsparcie Radia Plus

2012-04-23 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

O wsparcie finansowe Radia Plus Kielce apeluje do diecezjan biskup kielecki Kazimierz Ryczan. "Wasza pomoc pozwoli diecezjalnemu radiu na istnienie, a wielu słuchaczom na trwanie w jedności z Kościołem" - napisał w liście, który czytano w niedzielę w kościołach.

Biskup apeluje o finansowe wsparcie Radia Plus

Jak wyjaśnia hierarcha, w ostatnich dniach Radio Plus otrzymało od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na kolejnych dziesięć lat nadawania. "Otrzymanie tej zgody wiąże się z dokonaniem jednorazowej, wysokiej opłaty, której diecezjalna stacja radiowa - nadająca program społeczno-religijny - nie jest w stanie samodzielnie zrealizować" - tłumaczy.

Bp Ryczan przypomina, że Radio Plus Kielce powstało w 1992 roku jako Radio Jedność, ale - tworząc jedną wspólnotę z innymi katolickimi stacjami radiowymi - przyjęło nazwę Radio Plus. Od początku swojej działalności transmituje mszę święta dla ludzi chorych i cierpiących, nadaje programy religijne oraz audycje informacyjne. Od czterech lat służy też diecezji wydając tygodnik Kielce Plus.

Ordynariusz kielecki ocenia, że media katolickie są wielkim dobrem w czasach zeświecczenia innych środków przekazu. Tymczasem - jak napisał w liście "w ostatnich miesiącach media katolickie w Polsce poddawane są silnej presji ze strony instytucji rządowych; dyskryminowana jest Telewizja Trwam oraz inne media należące do Kościoła Katolickiego, które mają utrudnione funkcjonowanie".

>>> Sieci radiowe w Polsce: duży wzrost Eski. Jaki wynik Radia Plus?

Radio Plus Kielce publikuje dla słuchaczy na swej stronie www wzór przekazu pocztowego i informuje, że pierwszych 500 osób, które dokonają wpłaty na kwotę minimum 50 zł, otrzyma specjalne, pamiątkowe wydanie albumu "Diecezja Kielecka" z podpisem bpa Kazimierza Ryczana.

Kieleckie radio diecezjalne wiąże z ogólnopolską stacją Radio Plus umowa franczyzowa. Koncesja i sprzęt rozgłośni Radia Plus Kielce są własnością diecezji kieleckiej.

Autor: kk / pap / pr / zr

Wiecej informacji: Radio Plus Kielce, Radio Plus Kielce, Kazimierz Ryczan

Fotoreportaże

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej

Tylko u nas

Zobacz więcej

Jedynki

Zobacz więcej w serwisie JEDYNKI