SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Biskup apeluje o finansowe wsparcie Radia Plus

O wsparcie finansowe Radia Plus Kielce apeluje do diecezjan biskup kielecki Kazimierz Ryczan. "Wasza pomoc pozwoli diecezjalnemu radiu na istnienie, a wielu słuchaczom na trwanie w jedności z Kościołem" - napisał w liście, który czytano w niedzielę w kościołach.

Biskup apeluje o finansowe wsparcie Radia Plus

Jak wyjaśnia hierarcha, w ostatnich dniach Radio Plus otrzymało od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na kolejnych dziesięć lat nadawania. "Otrzymanie tej zgody wiąże się z dokonaniem jednorazowej, wysokiej opłaty, której diecezjalna stacja radiowa - nadająca program społeczno-religijny - nie jest w stanie samodzielnie zrealizować" - tłumaczy.

Bp Ryczan przypomina, że Radio Plus Kielce powstało w 1992 roku jako Radio Jedność, ale - tworząc jedną wspólnotę z innymi katolickimi stacjami radiowymi - przyjęło nazwę Radio Plus. Od początku swojej działalności transmituje mszę święta dla ludzi chorych i cierpiących, nadaje programy religijne oraz audycje informacyjne. Od czterech lat służy też diecezji wydając tygodnik Kielce Plus.

Ordynariusz kielecki ocenia, że media katolickie są wielkim dobrem w czasach zeświecczenia innych środków przekazu. Tymczasem - jak napisał w liście "w ostatnich miesiącach media katolickie w Polsce poddawane są silnej presji ze strony instytucji rządowych; dyskryminowana jest Telewizja Trwam oraz inne media należące do Kościoła Katolickiego, które mają utrudnione funkcjonowanie".

>>> Sieci radiowe w Polsce: duży wzrost Eski. Jaki wynik Radia Plus?

Radio Plus Kielce publikuje dla słuchaczy na swej stronie www wzór przekazu pocztowego i informuje, że pierwszych 500 osób, które dokonają wpłaty na kwotę minimum 50 zł, otrzyma specjalne, pamiątkowe wydanie albumu "Diecezja Kielecka" z podpisem bpa Kazimierza Ryczana.

Kieleckie radio diecezjalne wiąże z ogólnopolską stacją Radio Plus umowa franczyzowa. Koncesja i sprzęt rozgłośni Radia Plus Kielce są własnością diecezji kieleckiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biskup apeluje o finansowe wsparcie Radia Plus

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nie kłam
Przecież w Radiu Plus audycji katolickich szukać ze świecą. To zwykła szafa grająca,więc niech biskup nie naciąga wiernych i nie kłamie,bo to grzech
0 0
odpowiedź
User
Kto kłamie
Jeśli ktoś kłamie, to Ty. Kielecki Plus codziennie transmituje mszę. Programy o charakterze społeczno-religijnym w samą tylko niedzielę masz od 8 do 11 i od 20 do 23.30. A to tylko programy sieciowe. W poniedziałek znowu od 20 do 22 itd.
0 0
odpowiedź
User
less187
ryczan zbiera, jak pozostali nawiedzeni bp-i na pomoc dla tv trwam aby miała na wykup koncecji w nadawaniu cyfrowym naziemnym. koszt to 7 mln. zł - rocznie przez 10 lat + 12 mln zł. jednorazowo- na 10 lat. takie warunki mają wszycy nadawcy. a rydzyk ma 70 mln zł długu, problemy z jego spłatą. chciałby za darmo, dlatego poprzez pisowców robi to całe zamieszanie w ramach swobody mediów, odwdzięczy się później kaczorowi wspierając w wyborach i nie tylko. ZAKŁAMANE TOWARZYSTWO-wzajemnej adoracji !
0 0
odpowiedź
User
Ter
Niech oddają stację SZechterowi albo innemu ickowi, on dostanie koncesję za darmo.
0 0
odpowiedź
User
Arek+
Już nic nie rozumiem.Wojna z mediami katolickim,a tu dają koncesje,ale brakuje kasy.Wierni dawac kasę.Rydzyk chce na multiplex.Zwozi ludzi do Warszawy ,niech Krajow Rada da za darmo koncesje.A rząd opłaci nadawanie.Jakoś ostatnio Hierarchowie nie przestrzegają przykazań Bożych.
0 0
odpowiedź
User
danteix
Niech Ryczan sprzeda swój super luksusowy samochód i sprawa załatwiona, ale oczywiście najłatwiej strzyc bezmyślne owieczki. Sam Ryczan mieszka w pałacu i ma czelność wykorzystywać finansowo tych co nie mają na chleb. Oto wartości chrześcijańskie w wydaniu funkcjonariusza watykańskiego.
0 0
odpowiedź
User
Obserwator
A ja widzę pewną niekonsekwencję KRRiTV. Nie daje koncesji dla Trwam, daje Radiu Plus. Przypomnę ,że argumentacja KRRiTV w sprawie rydzykowej telewizji jest taka : Trwam nie ma pieniędzy na miejsce na multipleksie. To czemu w takiej sytuacji Radio plus dostało ,choć teraz prosi o kasę.
0 0
odpowiedź
User
asia
Radio Plus jest tak katolickie jak Gazeta Wyborcza. No błagam.
0 0
odpowiedź
User
Makss
@Obserwator - to są dwie zupełnie inne sytuacje. KRRiT nie dała koncesji lecz PRZEDŁUŻYŁA. Jeśli wcześniej nie było żadnych problemów (choćby z naruszaniem zapisów koncesyjnych), robi się to w zasadzie z automatu. Jeśli chodzi o TV Trwam, wystąpiła ona o nową koncesję - na cyfrowe nadawanie naziemne. I tutaj obowiązują zupełnie inne przepisy. Nadawcę (choć ma już koncesję satelitarną) traktuje się tu jak nowy podmiot.
0 0
odpowiedź
User
Kamill
@Obserwatorze - to są dwie zupełnie inne sytuacje. KRRiT nie dała koncesji lecz PRZEDŁUŻYŁA. Jeśli wcześniej nie było żadnych problemów (choćby z naruszaniem zapisów koncesyjnych), robi się to w zasadzie z automatu. Jeśli chodzi o TV Trwam, wystąpiła ona o nową koncesję - na cyfrowe nadawanie naziemne. I tutaj obowiązują zupełnie inne przepisy. Nadawcę (choć ma już koncesję satelitarną) traktuje się tu jak nowy podmiot.
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing