SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Brazylijski telekom Oi prezentuje logo projektowane głosem użytkownika (wideo)

Działający w Brazylii operator telekomunikacyjny Oi postanowił udowodnić, że możliwe jest posiadanie unikalnego logo firmy przez każdego z jego użytkowników. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu każdy klient Oi może za pomocą własnego głosu i dobranych dźwięków zaprojektować unikalny znak graficzny firmy.

Działający w Brazylii Oi jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Ameryce Południowej. Teraz we współpracy ze studiem  Onformative postanowił udowodnić, że nowe koncepcje można zrealizować także w odniesieniu do firmowego logo.

Wynikiem prac Onformative jest rozwiązanie, które pozwala każdemu z użytkowników zaprojektować unikalny znak graficzny na podstawie wypowiadanych przez niego do smartfona słów oraz innych dowolnych dźwięków. Specjalny algorytm przetwarza otrzymane dane i na tej podstawie opracowuje konkretne logo.

- Nowa koncepcja logo koresponduje z filozofią naszej firmy, w którą wpisane jest dopasowanie się do wciąż innych wymagań użytkowników – mówi serwisowi Adweek Eric Albanese, dyrektor komunikacji Oi. – Poprosiliśmy więc Wolffa Olinsa, który stworzył podstawową wersję naszego znaku graficznego o to, by wspólnie z Onformative opracował odpowiednią, interaktywną formę logo.

Oprócz stworzenia interaktywnego logo Wolff Olins jest też odpowiedzialny za stworzenie nowej identyfikacji wizualnej Oi. Obejmuje ona m.in. nowe ikony w serwisach Instagram i Snapchat, a także kampanię realizowaną w outdoorze.



Dołącz do dyskusji: Brazylijski telekom Oi prezentuje logo projektowane głosem użytkownika (wideo)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kacper3100
Fajne.
odpowiedź
User
absolutnie
oj! plama, enter. To jest super fajne, takie niespodziewane zarazem. Algorytmy coraz częściej wykorzystujemy i w pewnym sensie jestem nawet zadowolony.
odpowiedź