SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Były rzecznik Poczty Polskiej założył fundację wspierającą aktywność seniorów

Zbigniew Baranowski, były rzecznik Poczty Polskiej, założył wspólnie z żoną fundację „Aktywni Dłużej”, pomagającą osobom po 60. roku życia. Z Pocztą Polską rozstał się w czerwcu tego roku.

Zbigniew Baranowski Article

„Aktywni dłużej” to fundacja skupiająca się na pomocy w formie różnych zajęć fizycznych seniorom po 60. roku życia. - Nasze działania chcemy adresować do osób 60+ bo dostrzegamy ogromny wpływ ruchu i sprawności fizycznej na funkcjonowanie człowieka także w innych obszarach - informuje Zbigniew Baranowski.

Jak tłumaczy w rozmowie z naszym portalem Zbigniew Baranowski, potrzeba założenia fundacji wynikała z wieloletnich zainteresowań rolą sportu i aktywności fizycznych w utrzymaniu dobrej kondycji człowieka, zwłaszcza w dojrzałym wieku.

-  Poza rozwijaniem kompetencji w obszarze komunikacji od wielu lat równolegle rozwijam także swoje zainteresowania sportem - jestem instruktorem aikido, jogi, a także treningu siłowego co potwierdzają liczne kursy, egzaminy i ukończone studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Od blisko 10 lat wspólnie z żoną Małgosią prowadzimy szkołę jogi niedaleko Warszawy, gdzie mamy możliwość rozwijania naszej pasji. Jesteśmy przekonani, że poprzez ruch - wzmocnienie ciała i poprawę elastyczności (zakresów ruchów) człowiek jest w stanie zupełnie inaczej funkcjonować także w innych obszarach - ma to szczególne znaczenie w wieku dojrzałym, kiedy różnych ograniczeń zdrowotnych jest trochę więcej niż u osób młodszych - mówi Baranowski.

Były rzecznik Poczty Polskiej dodaje, że nowo powstała fundacja w pierwszej kolejności będzie adresowała swoją ofertę do lokalnych władz i uniwersytetów trzeciego wieku na ternie Warszawy i okolic.

- Fundacja to pomysł, który kiełkował nam w głowach od dawna, jednak dopiero teraz mamy możliwość by część naszego czasu także temu tematowi poświęcić. Aktualnie uruchomiliśmy projekt i uzyskaliśmy wpis do KRS. Teraz pracujemy nad ofertą, która będzie adresowana do samorządów lokalnych i uniwersytetów trzeciego wieku z terenu powiatu Warszawa- Zachodnia, bo też tam w pierwszym kroku będziemy chcieli działać - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Baranowski.

„Aktywni dłużej” nie zamyka się na działania komercyjne, skierowane do biznesu.

- Aktualnie prowadzimy zajęcia nie tylko stacjonarnie ale także mamy ofertę skierowaną do biznesu. Współpracujemy z kilkoma firmami, gdzie prowadzimy zajęcia dla pracowników – pozwalając im raz w tygodniu oderwać się na godzinę od biurka - wyjaśnia Zbigniew Baranowski.

Prowadzenie fundacji to nie jedyna aktywność zawodowa byłego rzecznika Poczty Polskiej. Jak sam przyznaje, nie wycofuje się z branży komunikacyjnej, świadczy usługi doradcze jako niezależny konsultant.

- Zdobyłem do tej pory duże doświadczenie zwłaszcza na rynku logistycznym, uczestnicząc chociażby w największej batalii medialnej o rynek listów sądowych. Trudno byłoby z tego zrezygnować. Obecnie prowadzę działalność doradczą i realizuję projekty jako zewnętrzny podmiot - zdradza naszemu portalowi Zbigniew Baranowski.

Zbigniew Baranowski z Pocztą Polską związany był od 2008 roku. Pełnił tam funkcję rzecznika prasowego, a ze stanowiska odszedł w czerwcu tego  roku. Wcześniej przez kilka lat pracował jako dziennikarz w redakcjach  „Parkiet Gazeta Giełdy” i PAP. Był również specjalistą ds. public relations w Orange i EY. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych na SGH i Akademii Leona Koźmińskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były rzecznik Poczty Polskiej założył fundację wspierającą aktywność seniorów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bunia
Brawo Wy
0 4
odpowiedź
User
Kojko
Kolejny koleś, który z fundacji zrobi prywatny folwark
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing