WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Pisma plotkarskie w czołówce sprzedaży tygodników w 2016 roku (top 50)

„CD Action” najchętniej kupowany magazynem komputerowym i o grach w 2016 roku

2017-03-20 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W 2016 roku na pozycji lidera sprzedaży ogółem wśród magazynów komputerowych i o grach znalazł się „CD Action”. Wszystkie tytuły w zestawieniu odnotowały spadki sprzedaży, a najwięcej stracił „PC Format”.

„CD Action” najchętniej kupowany magazynem komputerowym i o grach w 2016 roku

Średnia sprzedaż ogółem magazynu „CD Action” (Wydawnictwo Bauer) w 2016 roku wyniosła 71 573 egz., czyli o 9,49 proc. mniej w 2015 roku - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą pozycję zajął „PC Format” (Wydawnictwo Bauer). Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym okresie wyniosła 41 518 egz., po spadku o 19,07 proc. - największym w zestawieniu.

Na trzeciej lokacie znalazł się „Komputer Świat” (Ringier Axel Springer Polska), którego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie zmniejszył się o 6,76 proc. do 32 891 egz.

Najsłabiej zaś wypadł „Chip” (Grupa Burda), który zajął miejsce czwarte - ostatnie. Sprzedaż ogółem tego miesięcznika spadła o 15,24 proc. i wyniosła 8 999 egz. Wydawnictwo Burda Media Polska postanowiło zakończyć wydawanie tego magazynu (jego ostatni numer ukaże się w kwietniu br.), a także jego wersji on-line - Chip.pl (strona internetowa i towarzyszące jej media społecznościowe znikną z rynku w lipcu br.). Tym samym wydawca zwolni cały zespół przygotowujący „Chip” i jego wydanie on-line. Powodem tej decyzji jest słaba sprzedaż miesięcznika oraz niska liczba użytkowników w internecie.

W grudniu 2016 roku sprzedaż ogółem miesięcznika „CD Action” w porównaniu do grudnia 2015 roku zmniejszyła się o 35,54 proc. do 63 552 egz. Jednocześnie był to największy spadek w zestawieniu.

Drugie miejsce zajął „PC Format” (42 209 egz.; spadek o 23,91 proc.), a trzecie - „Komputer Świat” (28 819 egz.; w dół o 24,45 proc.).

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.
Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Autor: mk

Wiecej informacji: CD Action, magazyn komputerowy, magazyn o grach, zkdp

503 Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.


Apache Server at www.wirtualnemedia.pl Port 80

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej