SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwszy dzień pracy centrum prasowego przy granicy. „Mało miejsca, na ekranie TVP Info”

W piątek ruszyło centrum prasowe w Popławcach niedaleko polsko-białoruskiej granicy. Pierwszego dnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem rzecznika rządu, dziennikarze mogli też na parterze centrum pracować, posilać się i oglądać TVP Info.

Sala konferencyjna w centrum w PopławcachSala konferencyjna w centrum w Popławcach

W piątek rząd uruchomił centrum prasowe dla mediów relacjonujących sytuację na polsko-białoruskiej granicy. Położone jest we wsi Popławce, niedaleko Kuźnicy (adres: Popławce 29). Jak podawano, w centrum, działającym codziennie między godz. 7 a 21, będą odbywały się konferencje prasowe oraz warsztaty z ekspertami od tematyki wschodniej na temat sytuacji geopolitycznej.

O sytuacji w pierwszym dniu funkcjonowania centrum opowiedział nam jeden z pracujących tam reporterów, który wolał zachować anonimowość. - Centrum stanowią złączone trzy kontenery. Są tu dwie kondygnacje. Na parterze umundurowany człowiek przyjmuje akredytacje: sprawdza tożsamość i każe podpisać się na liście. Poza tym jest tu telewizor, na którym leci TVP Info, toaleta oraz minikuchnia z kuchenką gazową, lodówką i czajnikiem. Są także dwa stoły, przy których można jeść albo pracować: siedzieć z laptopem i na przykład przesyłać pliki – mówi dziennikarz.

Na pierwszym piętrze znajduje się zaś niewielka sala konferencyjna. - Jest także ścianka, która może służyć do nagrywania live'ów czy setek. To niebieskie tło z mapą Europy, na której zaznaczono polsko-białoruską granicę – dodaje reporter. W piątek o godz. 11.30 w centrum odbyła się pierwsza konferencja prasowa. Wzięli w niej udział sekretarz stanu w KPRM, rzecznik prasowy rządu Piotr Müller, podsekretarz stanu ds. bezpieczeństwa, polityki amerykańskiej, azjatyckiej oraz wschodniej w MSZ Marcin Przydacz oraz komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek.

- Kuriozalne jest, że poza konferencjami prasowymi mają tu być prowadzone szkolenia z ekspertami od stosunków wschodnich, którzy – jak zaznaczono – mają nam dziennikarzom „poszerzać horyzonty”. Tych szkoleń jednak jeszcze nie było – podkreśla reporter.

Jak dodaje, w piątek do centrum wpuszczono ok. 20 redakcji. Reporter zaznacza jednak, że miejsca w centrum jest niewiele. - Niemożliwe, żeby z tego mogły korzystać wszystkie redakcje – dodaje.

W piątek dziennikarze TVP, PAP, Polsatu i Radia Eska byli w strefie przygranicznej wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Jak mówił nam kilka dni temu Bartosz Bublewicz z Onetu, grupy dziennikarzy mogą tam poruszać się wyłącznie w asyście służb.

Dołącz do dyskusji: Pierwszy dzień pracy centrum prasowego przy granicy. „Mało miejsca, na ekranie TVP Info”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenon Bombalina
To nie można było od razu powiedzieć że to będzie ogrzewalnia ze stołówką i telewizorem?
odpowiedź
User
Sir
Widać że to tylko taka ustawka.
odpowiedź
User
poPO
Skandal. Miał być Marriott, a jest barak.
odpowiedź