WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Komisja Europejska oskarża serwisy społecznościowe o brak reakcji na mowę nienawiści

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Co irytuje w komunikacji firm na Facebooku? Błędy językowe i wymuszone żarty

2016-12-08 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Ponad 40% internautów drażni nieporadność językowa postów publikowanych na Facebooku - wynika z badania Think Kong i SW Research.

Co irytuje w komunikacji firm na Facebooku? Błędy językowe i wymuszone żarty

Wśród zachowań firm na Facebooku irytujących użytkowników, za błędami językowymi plasuje się wymuszona żartobliwość wpisów i nieudolne starania, by były one śmieszne (32%).

W pierwszej trójce niepożądanych zachowań znalazło się również nadużywanie sztucznych, profesjonalnych zdjęć, co za rażące uważa 31% badanych.

Szczególnie młodzi internauci (do 24 lat) są także bardzo wyczuleni na płytkość dialogu i wklepywane na szybko odpowiedzi z emotikonami, nie odnoszące się do meritum.

Badanie "Co najbardziej denerwuje użytkowników FB w komunikacji firm" zostało przygotowane przez agencję Think Kong we współpracy z firmą SW Research. Sondaż przeprowadzono we wrześniu 2016 r., metodą CAWI, na próbie 1209 użytkowników internetu korzystających z Facebooka.

Autor: km

Wiecej informacji: Facebook, marki na Facebooku

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia