WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

K2 dalej dla marek The Coca-Cola Company

Coca-Cola trumnami promuje zdrowy tryb życia

2013-12-02 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Coca-Cola w Boliwii zaczęła nietypową kampanię społeczną zachęcającą do zdrowego, aktywnego trybu życia. Akcja jest oparta na reklamach pokazujących trumny.

Coca-Cola trumnami promuje zdrowy tryb życia

W reklamach Coca-Coli, który trafiły właśnie do mediów w Boliwii, trumny znajdują się w normalnym wnętrzach zwykłego domu. Towarzyszy im hasło „Siedzący tryb życia zabija jak każda choroba. Zmień swoje życie dla własnego życia” oraz logo marki.

Koncern chce w ten sposób promować zdrowy, aktywny styl życia, nawiązując do odważnej, drastycznej stylistyki znanej z wielu kampanii społecznych, np. dotyczących bezpieczeństwa na drogach. Jednak zdaniem części odbiorców reklamy z trumnami naruszają granice dobrego smaku.

Kreację kampanii przygotowała agencja Athos/TBWA.


Akcje przeciwko siedzącemu trybowi życia Coca-Cola prowadzi w wielu innych krajach. W Hiszpanii taka kampania trwała wiosną br., a reklamy przekonywały, że jeśli wiele osób przekona się do aktywności fizycznej i zbilansowanej diety, do 2030 roku zdecydowanie na korzyść zmienią się statystyki dotyczące m.in. nadwagi.


W ramach kampanii przeprowadzono też nietypową akcję „Winda zmienia statystyki”: w centrum biurowym w wejściu na klatkę schodową zamontowano drzwi do windy. Spodziewający się windy przechodnie musieli więc wchodzić na górę po schodach.

 

Autor: tw

Wiecej informacji: Coca-Cola, zdrowy tryb życia, kampania społeczna, trumna

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia