WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Cyfrowy Polsat ma własny magazyn telewizyjny

Cyfrowy Polsat przyspiesza internet

2010-10-18 A A A KOMENTARZE: 18 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Cyfrowy Polsat w ramach swojej usługi internetowej wdraża nową technologię pod nazwą Multiple Input Multiple Output, która umożliwi przesyłanie danych z prędkością do 28 Mb/s. W przyszłym roku platforma zamierza uruchomić z kolei technologię LTE, gdzie prędkość wyniesie do 150 Mb/s.

Cyfrowy Polsat przyspiesza internet

Technologia MIMO pracuje w oparciu o zastosowanie wielu anten nadawczych i odbiorczych w stacji bazowej i terminalu. Dzięki temu umożliwia jednoczesne przesłanie kilku różnych strumieni danych, co daje lepszą jakość transmisji, prędkość przysyłania danych do 28 Mb/s oraz optymalizuje wykorzystanie częstotliwości. Obecnie stosowana przez operatora technologia HSPA+ umożliwia przesył danych z prędkością do 21 Mb/s.

Dotychczas blisko połowa stacji bazowych, z których korzysta operator została uruchomiona w MIMO, a kolejne przybywają codziennie. Dostęp do internetu z wykorzystaniem  MIMO zacznie być oferowany abonentom 22 października br. Wtedy też do sprzedaży trafi dedykowany jej modem Huawei E182E MIM. Spółka wprowadzi w tym miesiącu do sprzedaży także router Huawei D105, zwiększający funkcjonalność usługi dostępu do internetu.

Jak poinformował na konferencji Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, w I kwartale 2011 roku, platforma planuje wdrożyć jeszcze nowocześniejszą technologię pod nazwą LTE (Long Trem Evolution), gdzie prędkość przesyłu ma osiągnąć do 150 Mb/s.

Obecnie około 50 proc. populacji naszego kraju jest w zasięgu szerokopasmowego internetu Cyfrowego Polsatu, który działa na częstotliwości 900 Mhz w oparciu o infrastrukturę zbudowaną przez spółkę Aero 2. Na koniec czerwca br. korzystało z niego 10 tys. gospodarstw domowych. Do końca br. planowana jest rozbudowa zasięgu, która pozwoli dotrzeć do 56 proc. klientów Cyfrowego Polsatu i 67 proc. populacji kraju.

Platforma usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu zaproponowała w lutym 2010 r. Pierwotnie, na promocyjnych warunkach mogli z niej korzystać tylko abonenci usługi telewizyjnej Cyfrowego Polsatu. Kilka dni temu operator zaproponował zakup swojego internetu na promocyjnych warunkach także osobom, które nie chcą wykupować jednocześnie usługi telewizyjnej.

Autor: pp

Wiecej informacji: Cyfrowy Polsat, Multiple Input Multiple Output

Komentarze (18) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia