WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Motor” i „Auto-Moto” liderami sprzedaży w 2017 roku

Gorący temat

Andrzej Duda: nic nie wiem o współpracy z Cambridge Analytica w mojej kampanii wyborczej, to fake news

8

„Rzeczpospolita” i „Dziennik Zachodni” liderami sprzedaży e-wydań w styczniu

2018-03-12 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W styczniu br. najwyższą sprzedaż wydań elektronicznych wśród ogólnopolskich gazet codziennych miała „Rzeczpospolita”. Z kolei wśród dzienników regionalnych i lokalnych na pierwsze miejsce awansował „Dziennik Zachodni” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Rzeczpospolita” i „Dziennik Zachodni” liderami sprzedaży e-wydań w styczniu

„Rzeczpospolita” (Gremi Media) w styczniu 2018 roku miała średnią sprzedaż e-wydań na poziomie 11 200 egz. W skali roku tytuł ten zanotował spadek wynoszący 2,80 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą pozycję w badanym okresie zajął „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) ze średnim wynikiem na poziomie 10 728 egz., o 1,77 proc. wyższym niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Na podium uplasował się jeszcze „Puls Biznesu” (Bonnier Business Polska). Średnia sprzedaż e-wydań tego dziennika zwiększyła się o 9,13 proc. do 2 953 egz. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu.

Z kolei największy spadek sprzedaży e-wydań, wynoszący 15,82 proc. do 1 633 egz., zanotowała z kolei „Gazeta Giełdy Parkiet” (Gremi Media). Tytuł ten w rankingu spadł z czwartej na piątą lokatę.

Wśród dzienników regionalnych i lokalnych pozycja lidera średniej sprzedaży e-wydań w styczniu 2018 roku należała do „Dziennika Zachodniego” (Polska Press Grupa), która awansowała z czwartej lokaty. Jej wynik wyniósł 1 510 egz., po wzroście o 137,42 proc.

Drugie miejsce zajęła „Gazeta Wrocławska” (Polska Press Grupa), awansująca z ósmej pozycji. Średnia sprzedaż ogółem tego tytułu w analizowanym okresie wyniosła 1 298 egz., po wzroście o 251,76 proc.

Podium, awansie z 7. pozycji, uzupełnia „Głos Wielkopolski” (Polska Press Grupa), którego średni wynik e-wydań zwiększył się o 177,55 proc. do 1 199 egz.

Największym wzrostem - o 492,31 proc. do 231 egz. - pochwalić się mógł „Kurier Lubelski” (Polska Press Grupa). Dziennik ten w zestawieniu był 14., po awansie z 20. lokaty.

Najwięcej straciła natomiast „Gazeta Codzienna Nowiny” (również Polska Press Grupa), która w rankingu spadła z miejsca 9. na 15. Średni wynik tego dziennika zmniejszył się o 37,50 proc. i ostatecznie wyniósł 200 egz.

E-wydania to dostępne w Internecie wersje gazet, identyczne pod względem zawartości z wersjami papierowymi. Ich sprzedaż wraz ze sprzedażą wydań drukowanych zaliczana jest do sprzedaży ogółem.

Mutacje cyfrowe to wydania różniące się finalnie od wersji papierowych, wzbogacone np. o dodatkowe zdjęcia czy multimedia. Raportowane są tutaj np. wydania dzienników na tablety (iPady, Kindle). Sprzedaż mutacji cyfrowych nie jest zaliczana do sprzedaży ogółem.

Z kolei sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Rzeczpospolita, Echo Dnia, dziennik ogólnopolski, e-wydanie, zkdp

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia