SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolenników dekoncentracji w mediach najwięcej wśród młodych, przeciwników prawie dwukrotnie więcej

Dekoncentrację kapitałową w mediach popiera 23,1 proc. Polaków, a przeciw jest 40,9 proc. Zwolenników najwięcej jest wśród osób młodych, a przeciwników - wśród mężczyzn, osób dużo zarabiających i mieszkających w dużych miastach.

Fot. PixabayFot. Pixabay

W sondażu przeprowadzonym przez SW Research dla serwisu internetowego „Rzeczpospolitej” wśród 800 Polaków aż 36 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie ma zdania na temat dekoncentracji kapitałowej w branży mediów.

Największe odsetki przeciwników tej koncepcji jest wśród osób żyjących w miastach mających od 200 do 499 tys. mieszkańców (51 proc.), ludzi zarabiających ponad 5 tys. zł miesięcznie (48 proc.) i mężczyzn (43 proc.).

Wśród osób w wieku ponad 50 lat przeciw dekoncentracji jest 50 proc., a wśród mających do 24 lat - 30 proc. Taką postawę deklaruje 18 proc. ludzi z najniższym wykształceniem i 44 proc. tych z wyższym wykształceniem.

Przepisy dotyczące dekoncentracji kapitałowej w mediach są obecnie przygotowywane przez zespół ekspertów z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Według niedawnych nieoficjalnych informacji poziom dopuszczalnej koncentracji kapitałowej ma zostać ustalony na 15-20 proc. Politycy PiS zapowiadają, że projekty tych regulacji trafią do Sejmu jesienią br.

Dołącz do dyskusji: Zwolenników dekoncentracji w mediach najwięcej wśród młodych, przeciwników prawie dwukrotnie więcej

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jaki
Czy ci młodzi wiedzą co znaczy dekoncentracja w mediach? I co się kryje za tym pomysłem?
odpowiedź
User
Wojteq
800 Polaków? Co to za próba? Ja jestem w stanie znaleźć takie osiemset osób, co zaświadczą, że Ziemia jest płaska. Jest takie powiedzenie: "są małe kłamstwa, duże kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyka".
odpowiedź
User
Jancio
Wiekszość zwyczajnnych Polaków chce mieć prawo dotyczące mediów takie jak w Niemczech, Francji, czy USA. Muśmy się też dostosować do tych standardów. Bo koncerny medialne zarabiaja krocie zatrudniajać ludzi na śmieciówkach po 3 tys. zlotych. Podczas, gdy srednia pensja w Niemczech to 4 tys. euro. Krotko mowiac, jestesmy tylko rynkiem zarabiania, zbytu i taniej bezmyslnej tuszy dla Niemiec.
odpowiedź