WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Allegro wspólnie z DHL Parcel oferuje dostarczanie zakupów wieczorem

DHL z terminalem lotniczym przy Lotnisku Chopina

2017-10-11 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

LS Airport Services, dostawca usług na rynku cargo oraz przedstawiciele globalnej firmy logistycznej DHL Express, dokonali oficjalnego otwarcia międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego DHL Express w Warszawie.

DHL z terminalem lotniczym przy Lotnisku Chopina

Międzynarodowy lotniczy terminal kurierski DHL Express zlokalizowany jest przy ul. Wirażowej 37, na terenie LS Cargo Park, należącym do LS Airport Services, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi blisko 7 tys. m2, a sumaryczna wartość całego projektu szacowana jest na blisko 97 mln zł.

Nowy obiekt przeznaczony do obsługi międzynarodowych przesyłek ekspresowych w Warszawie jest częścią programu inwestycyjnego prowadzonego w ostatnich latach przez DHL w Europie. W Polsce. w ramach programu do tej pory uruchomiono centra logistyczne w Rzeszowie i w Lublinie, centrum obsługi klienta w Łodzi oraz międzynarodowy lotniczy terminal kurierski DHL Express na lotnisku w Pyrzowicach.

Terminal łączy funkcje centrum logistyczno-operacyjnego oraz biurową, przeznaczoną na główną siedzibę DHL Express. Obiekt ten pełni jednocześnie rolę service center oraz sortowni dla międzynarodowych przesyłek lotniczych, obsługując ok. 40% wolumenu w skali kraju. Docelową wydajność w procesie sortowania wynosi do 6 tys. przesyłek na godzinę. Obiekt wyposażony jest ogółem w 78 bram dedykowanych do realizacji procesów operacyjno-transportowych. Wraz z pracownikami biurowymi oraz kurierami, terminal stanowi miejsce pracy dla ok. 400 osób w systemie zmianowym (pracowników i kurierów).

Autor: km

Wiecej informacji: DHL

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia