WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Sprzedanie Discovery 51 proc. udziałów Metro TV podwyższy wynik netto Agory o 11 mln zł

Discovery zapłaci Scripps 8,4 mld dol. gotówką i 3,4 mld dol. w akcjach. Firmy razem mają 10 mld wpływów i 1,2 mld zysku

2017-09-08 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Koncern Discovery Communications na zakup Scripps Networks Interactive wyda 11,8 mld dolarów, w tym 8,4 mld dolarów w gotówce i 3,4 mld dolarów w swoich akcjach. Koncerny łącznie w ub.r. zanotowały 9,9 mld dolarów przychodów i 1,2 mld dolarów zysku netto, a w pierwszej połowie br. - 5,1 mld dolarów przychodów i 909 mln dolarów zysku netto.

Od lewej: David Zaslav (CEO w Discovery Communications) i Kenneth W. Lowe (prezes i CEO Scripps Networks Interactive) Od lewej: David Zaslav (CEO w Discovery Communications) i Kenneth W. Lowe (prezes i CEO Scripps Networks Interactive)

Przejęcie 100 proc. akcji Scripps Networks Interactive przez Discovery Communications ogłoszono pod koniec lipca br. Podano, że Discovery za jedną akcję SNI zapłaci 90 dolarów i przejmie 2,7 mld dolarów długu SNI, a transakcja zostanie sfinalizowana na początku przyszłego roku.

W czwartek Scripps Networks Interactive poinformował, że Discovery Communications na jego akcje wyda 8,4 mld dolarów w gotówce i 3,4 mld dolarów w swoich akcjach serii C. Właściciel za jedną akcję SNI będzie mógł objąć od 0,94 do 1,21 akcji Discovery w zależności od ich ceny jednostkowej.

Na potrzeby tej transakcji Discovery Communications planuje zwiększyć swoje zadłużenie o 8,8 mld dolarów.

Koncerny podały też swoje wspólne wyniki finansowe. W minionym półroczu zanotowały 5,14 mld dolarów wpływów, z czego 3,36 mld dolarów osiągnęło Discovery Communications, a 1,78 mld dolarów - Scripps Networks Interactive. Pierwszy koncern miał prawie o połowę większe przychody z dystrybucji i trzykrotnie wyższe wpływy reklamowe.

Discovery osiągnęło 601 mln dolarów zysku netto, a SNI - 535 mln, przy czym po uzgodnieniach łączny zysk netto firm zmalał o 227 mln dolarów do 909 mln dolarów.


W całym ub.r. Discovery Communications miało 6,5 mld dolarów przychodów, a Scripps Networks Interactive - 3,4 mld dolarów. Pierwszy koncern osiągnął 1,22 mld dolarów zysku netto, a drugi - 848 mln dolarów. Po uwzględnieniach ich łączny zysk netto zmalał o 862 mln dolarów do 1,2 mld dolarów, a po wypłaceniu zysku mniejszościowym akcjonariuszom - do 1,07 mld dolarów.


Autor: tw

Wiecej informacji: Discovery, Scripps Networks Interactive

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia