WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

650 tys. widzów debiutu Magdaleny Ogórek i Jacka Łęskiego w „Studio Polska”

Dominik Zdort redaktorem naczelnym serwisu TVP.info. „Serwis ma zmniejszyć deficyt prawdy”

2017-02-16 A A A KOMENTARZE: 29 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dominik Zdort, poprzednio przez ponad 20 lat związany z „Rzeczpospolitą”, będzie nowym redaktorem naczelnym serwisu internetowego TVP.info. Ostatnio tę funkcję tymczasowo pełnił Samuel Pereira - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Dominik Zdort, fot. TV Republika Dominik Zdort, fot. TV Republika

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dominik Zdort potwierdził, że właśnie zaczyna pracę jako redaktor naczelny TVP.info.

Dlaczego zdecydował się objąć tę funkcję? - Podjąłem taką decyzję, dlatego że zaproponował mi to Kuba Sufin (od marca ub.r. dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP - przyp.red.), który jest dla mnie wyjątkowo wiarygodny i gwarantuje, że będzie można robić porządne, rzetelne rzeczy - wyjaśnił Zdort. - Mam wrażenie, że we wszystkich mediach jest obecnie, mówiąc patetycznie, deficyt prawdy. Mam nadzieję, że w serwisie TVP.info będzie można ten deficyt zmniejszyć - dodał.

W planach jest m.in. przygotowywanie przez redakcję TVP.info większej liczby własnych materiałów, tak żeby serwis nie był przede wszystkim internetową wizytówką stacji TVP Info.

Od grudnia ub.r. obowiązki redaktora naczelnego TVP.info pełnił Samuel Pereira, zastępca kierownika redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, po tym jak szefem serwisu przestał być Bartosz Kalich.

Dominik Zdort poprzednio od 1993 roku, z przerwą w latach 2003-2006, pracował w „Rzeczpospolitej”. Przez ostatnie pięć lat był szefem działu Opinie i „Plusa Minusa”, weekendowego wydania tego dziennika. Zrezygnował z tej pracy w grudniu ub.r., razem z pozostałymi redaktorami „Plusa Minusa”, po tym jak „Rz” zakończyła współpracę z rysownikiem satyrycznym Andrzejem Krauze.

Autor: tw

Wiecej informacji: Dominik Zdort, TVP Info, tvp.info

Komentarze (29) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia