SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Dominika Figurska z TV Republika o roli historii w nowym spocie MEN (wideo)

W kolejnej odsłonie kampanii pod hasłem „Dobra szkoła” Ministerstwo Edukacji Narodowej pokazuje, jak reforma oświaty wpłynie na sposób nauczania historii w szkołach. W roli matki występuje Dominika Figurska, aktorka będąca twarzą poranka TV Republika.

Article

W nowym spocie z cyklu „Dobra szkoła” korzystająca z taksówki mama z dziećmi przywołuje postać Mariana Rejewskiego - wybitnego polskiego szyfranta i matematyka, którego osiągnięcia dokonane wspólnie z Henrykiem Zygalskim i Jerzym Różyckim, umożliwiły odczytanie przez służby francuskie i brytyjskie zaszyfrowanej korespondencji niemieckiej podczas II wojny światowej. Złamanie przez Polaków kodu „Enigmy”, uznawane jest za jedno z ważniejszych wydarzeń II wojny światowej, które znacznie skróciło działania wojenne.

MEN wyjaśnia, że chce, aby przykład polskich szyfrantów stał się punktem wyjścia do szerszej dyskusji o roli i znaczeniu historii w życiu społeczeństwa, w tym o znaczących dokonaniach Polaków, które są mało znane szerokiej opinii publicznej.

W ramach reformy oświaty, w szkole podstawowej, w miejsce dotychczasowego przedmiotu historia i społeczeństwo, pojawiają się dwa odrębne zajęcia z historii i z wiedzy o społeczeństwie. Z kolei w liceach ogólnokształcących i technikach liczba godzin nauczania historii zwiększona zostanie z 2 godzin do 8.

W rolę matki w spocie MEN wciela się aktorka Dominika Figurska, znana m.in. z serialu „M jak miłość”. Jest ona również twarzą poranka w TV Republika.

Obecnie emitowany spot jest kolejnym już filmem emitowanym przez MEN w ramach kampanii „Dobra szkoła”. W ostatniej odsłonie resort zwracał uwagę na umiejętności informatyczne uczniów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dominika Figurska z TV Republika o roli historii w nowym spocie MEN (wideo)

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja22
Niech minister Zalewska sama wróci do ósmej klasy (i niech zostanie tam już na zawsze). Może tam będzie mniej szkodliwa.
22 4
odpowiedź
User
xx
jest coraz gorzej
9 3
odpowiedź
User
asdasdas
figurska k*rwiszon autorytetem moralnym, no pękam. a taksówkarzy pokazali w spocie jako przygłupów, brawo
9 4
odpowiedź
User
Radio
Sam sobie wystawiles swiadectwo, kultury i wychowania....Zycze Ci zebys w koncu pekl:-(
5 1
odpowiedź
User
Lulu
Zapomnieliście dodać, że taksówkarza gra mąż Figurskiej, Michał Chorosiński.
5 0
odpowiedź
User
jurop
Cudna rodzina! Ale czemu mowa tylko o pani Dominice, że jest twarzą. Twarzą jest też Michał Chorosiński, jej mąż, który w tym filmie jest kierowcą. Też jest znany np. z M jak miłość.
2 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry