WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Roman Imielski: Unia Europejska powinna wspierać media takie jak „Gazeta Wyborcza”, bojkotuje nas sektor państwowy

Dotacje MKiDN dla 17 pism, nie dla „Krytyki Politycznej”, „Frondy Lux”, „Wyklętych”, „Jazz Forum” i „Kuriera Wnet”

2017-02-16 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dotacje Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymało w br. 17 czasopism m.in. „Konteksty”, „Topos”, „Pressje”, „Kronos”, „Mówią wieki” i „W drodze”. Wsparcia nie dostały natomiast m.in. „Krytyka Polityczna”, „Fronda Lux”, „Wyklęci”, „Jazz Forum”, „Liberté!”, „Przegląd Polityczny”, „JazzPRESS”, „Kurier Wnet” i „Didaskaliów”.

Prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego Prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego

W rozstrzygniętym właśnie konkursie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozdzielono ok. 1,8 mln zł. Resort ma do dyspozycji na ten cel nieco ponad 4 mln zł, ale prawie połowę tej kwoty przeznaczono na spłatę zobowiązań z ostatnich lat, a 525 tys. zł ma jeszcze do dyspozycji minister kultury Piotr Gliński, który rozdzieli je po rozpatrzeniu odwołań od wyników konkursu.

Na razie dotacje przyznano 17 czasopismom. 300 tys. zł otrzyma Liber Pro Arte na wydawanie kwartalnika „Konteksty”, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu - 316,7 tys. zł na dwumiesięcznik „Topos”, Stowarzyszenie Przyjaciół Czasopisma o Tematyce Audiowizualnej EKRANy - 445 tys. zł na wydawanie pisma „EKRANy”, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - 449,7 tys. zł na wydawanie dwumiesięcznika „New Eastern Europe”, a Fundacja Academicon - 268,5 tys. zł na wydawanie czasopisma dla młodzieży szkolnej i akademickiej oraz dorosłych. Wszystkie te dotacje podzielono na trzy części, które zostaną wypłacone w latach 2017-2019.

Po 150 tys. zł przyznano na wydawanie pism „Mówią wieki”, „W drodze”, „ARCH” i „Kronos”, 115,9 tys. zł - na „Pressje”, po 88 tys. zł - na „Wiadomości Konserwatorskie” i „Christianitas”, prawie 90 tys. zł - na „Teologię Polityczną”, 80 tys. zł - na „Arcana”, 45 tys. zł - na „Pamiętnik Literacki”, 40 tys. zł - na „44 / Czterdzieści i Cztery”, a 10 tys. zł - na „Studia z Filologii Polskiej i Słowiańskiej”.

Z kolei wśród tytułów, które nie dostały dotacji, są m.in. tytuły o tematyce politycznej i historycznej (m.in. „Krytyka Polityczna”, „Nowy Obywatel”, „Liberté!”, „Przegląd Polityczny”, „Fronda Lux”, „Nowa Konfederacja”, „Wyklęci”), muzyce „Jazz Forum”, „JazzPRESS”, „Beethoven Magazine”, „Wychowanie Muzyczne”), teatrze i sztukach wizualnych („artPAPIER”, „Arteon”, „Szum”, „Didaskalia”), a także o tematyce regionalnej i mniejszościach (m.in. „Midrasz”, „Chidusz”, „Stolica”, „Śląsk”, „Dialog Pheniben”, „Miesięcznik Prowincjonalny”). Dofinansowania nie otrzymał też „Kurier Wnet” związany z internetowym Radiem Wnet.

Autor: tw

Wiecej informacji: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotacja, Krytyka Polityczna, Fronda Lux, „Wyklęci, Jazz Forum, Kurier Wnet

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia