WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Ministerstwo Finansów: nie można stosować VAT-marży do sprzedaży nowych towarów

Gorący temat

„Gazeta Polska Codziennie” wspiera związaną z pismem sędzię jako kandydatkę do KRS i broni Ryszarda Czarneckiego ws. słów o Róży Thun

4

Duży spadek czytelnictwa „Faktu” i „Gazety Wyborczej”. „Przegląd Sportowy” wyprzedził „Super Express”

2017-07-28 A A A KOMENTARZE: 22 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Najchętniej czytanym dziennikiem w Polsce w okresie od grudnia ub.r. do maja br. był „Fakt”, a na podium znalazły się jeszcze: „Gazeta Wyborcza” i „Przegląd Sportowy” - wynika z najnowszego badania PBC.

Duży spadek czytelnictwa „Faktu” i „Gazety Wyborczej”. „Przegląd Sportowy” wyprzedził „Super Express”

Po dziennik „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) w okresie od grudnia 2016 roku do maja 2017 roku sięgało 7,7 proc. respondentów z szerokiej grupy wiekowej 15-75 lat - wynika z najnowszego badania PBC, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl. Dla porównania, w analogicznym okresie rok wcześniej było ich 11,1 proc. Oznacza to spadek, wynoszący 3,4 pkt. proc. - największy w zestawieniu.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugie miejsce zajęła „Gazeta Wyborcza” (Agora), której poziom czytelnictwa zmalał o 1,4 pkt. proc. do 6 proc.

Podium uzupełnia „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska), który awansował z miejsca czwartego. Jego wynik czytelnictwa poszedł do góry najbardziej w zestawieniu - o 0,4 pkt. proc. do poziomu 3,8 proc.

Na czwartą pozycję spadł z kolei „Super Express” (Murator), który w analizowanym okresie czytany był przez 3,3 proc. osób. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej jego wynik zmniejszył się o 0,3 pkt. proc.

W grupie wiekowej 16-59 lat liderem w fali grudzień 2016-maj 2017 również był „Fakt”, którego wynik zmniejszył się tutaj o 3,9 pkt. proc. do 6,4 proc. Drugie miejsce zajęła „Gazeta Wyborcza” (6,1 proc.; w dół o 1,5 proc.), a podium uzupełnia „Przegląd Sportowy” (4,3 proc.; + 0,6 proc.).

Warto dodać, że cztery tytuły w tym ujęciu miało mniejszy wynik, niż w grupie 15-75, a po trzy dzienniki miały taki sam i wyższy udział.

Badanie PBC na zlecenie Polskich Badań Czytelnictwa Sp. z o.o. zrealizował instytut Millward Brown. Badanie odbyło się za pomocą techniki CAPI w okresie od grudnia 2015 roku do maja 2016 roku na losowej próbie 10 218 przypadków oraz od grudnia 2016 roku do maja 2017 roku na losowej próbie 10 053 przypadków (dane dla grupy wiekowej 16-59 lat - odpowiednio 7 936 i 7 727 przypadków). Ogólnopolska próba była dobierana z operatu PESEL i realizowana do wyczerpania. Podane liczby to wskaźniki CCS - Czytelnictwo Cyklu Sezonowego.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Fakt, Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy, Super Express, PBC

Komentarze (22) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia