WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Klatka po klatce” - nowy program Wirtualnej Polski o MMA

Gorący temat

„Gazeta Polska Codziennie” wspiera związaną z pismem sędzię jako kandydatkę do KRS i broni Ryszarda Czarneckiego ws. słów o Róży Thun

4

Duży spadek czytelnictwa „Faktu”. „Przegląd Sportowy” wyprzedził „Super Express”

2017-05-25 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Najchętniej czytanym dziennikiem w Polsce w okresie od października ub.r. do marca br. był „Fakt”, a na podium znalazły się jeszcze: „Gazeta Wyborcza” i „Przegląd Sportowy” - wynika z najnowszego badania PBC.

Duży spadek czytelnictwa „Faktu”. „Przegląd Sportowy” wyprzedził „Super Express”

Po dziennik „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) w okresie od października 2016 roku do marca 2017 roku sięgało 8,4 proc. respondentów z szerokiej grupy wiekowej 15-75 lat - wynika z najnowszego badania PBC, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl. Dla porównania, w analogicznym okresie rok wcześniej było ich 11,3 proc. Oznacza to spadek, wynoszący 2,9 pkt. proc. - największy w zestawieniu.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugie miejsce zajęła „Gazeta Wyborcza” (Agora), której poziom czytelnictwa zmalał o 0,9 pkt. proc. do 6,7 proc.

Podium uzupełnia „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska), który awansował z miejsca czwartego. Jego wynik czytelnictwa poszedł do góry najbardziej w zestawieniu - o 1 pkt. proc. do poziomu 4 proc.

Na czwartą pozycję spadł z kolei „Super Express” (Murator), który w analizowanym okresie czytany był przez 3,9 proc. osób. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej jego wynik zmniejszył się o 0,2 pkt. proc.

W grupie wiekowej 16-59 lat liderem w fali październik 2016-marzec 2017 również był „Fakt”, którego wynik zmniejszył się tutaj o 2,9 pkt. proc. do 7,3 proc. Drugie miejsce zajęła „Gazeta Wyborcza” (6,7 proc.; w dół o 1,3 proc.), a podium - po awansie z czwartej lokaty - uzupełnia „Przegląd Sportowy” (4,4 proc.; + 1,3 proc.).

Warto dodać, że cztery tytuły w tym ujęciu miało mniejszy wynik, niż w grupie 15-75, a po trzy dzienniki miały taki sam i wyższy udział.

Badanie PBC na zlecenie Polskich Badań Czytelnictwa Sp. z o.o. zrealizował instytut Millward Brown. Badanie odbyło się za pomocą techniki CAPI w okresie od października 2015 roku do marca 2016 roku na losowej próbie 10 019 przypadków oraz od października 2016 roku do marca 2017 roku na losowej próbie 10 026 przypadków (dane dla grupy wiekowej 16-59 lat - odpowiednio 7 796 i 7 743 przypadków). Ogólnopolska próba była dobierana z operatu PESEL i realizowana do wyczerpania. Podane liczby to wskaźniki CCS - Czytelnictwo Cyklu Sezonowego.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Fakt, Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy, Super Express

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia