WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Radio ZET nowym liderem słuchalności w Częstochowie

Duży spadek Eski. W górę Audytorium 17, Radio Pogoda i ZET Gold

2017-03-14 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Na pozycji lidera słuchalności wśród sieci radiowych w Polsce w najnowszej fali utrzymała się Eska, która zanotowała największy spadek w zestawieniu. Z kolei liderami wzrostów ex aequo były dwie stacje: Audytorium 17 i Radio Pogoda.

Duży spadek Eski. W górę Audytorium 17, Radio Pogoda i ZET Gold

W okresie od grudnia 2016 roku do lutego 2017 roku udział w rynku sieci radiowej Radio Eska wśród słuchaczy w wieku od 15 do 75 lat wyniósł 6 proc., czyli o 0,7 pkt. proc. mniej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Radio Track Millward Brown.

Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl, jest to najniższy uśredniony trzymiesięczny wynik słuchalności tej stacji od przynajmniej 10 lat. Ponadto antena ta zanotowała największy spadek w zestawieniu.

Drugie miejsce zajęło Audytorium 17, skupiające 17 rozgłośni radia publicznego z udziałem wynoszącym 5,3 proc. (wzrost o 0,3 pkt. proc.).

Jednocześnie jest to największy wzrost w zestawieniu ex aequo z Radio Pogoda, które zajęło ósmą pozycję. Udział tej stacji zwiększył się do 0,9 proc.

Przewaga Eski nad Audytorium 17 zmniejszyła się o 1 pkt. proc. do zaledwie 0,7 pkt. proc.

Na ostatniej lokacie podium, z udziałem na poziomie 2,7 proc., uplasowało się RMF MAXXX. Stacja ta miała spadek wynoszący 0,2 pkt. proc.

Czołową piątkę uzupełniają Złote Przeboje (2,6 proc. udziału; spadek o 0,2 pkt. proc.) i Radio Plus (2,1 proc.; do góry o 0,2 pkt. proc.).

Dane o rynku sieci radiowych w ostatnim roku.

Autor: mk

Wiecej informacji: sieci radiowe, radio w Polsce, radio track, eska

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia