WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Maciej Pawlicki odsunięty od prowadzenia „Studia Polska”

Nowoczesna: nie wystarczy usunięcie Pawlickiego z TVP Info, chcemy przeprosin i dymisji Jacka Kurskiego

2017-02-03 A A A KOMENTARZE: 16 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Partia Nowoczesna uważa, że odsunięcie Macieja Pawlickiego od prowadzenia „Studia Polska” w TVP Info to niewystarczające konsekwencje prowokacji w tym programie z podaniem nieprawdziwej informacji o Ryszardzie Petru. - Oczekujemy, że do dymisji poda się prezes Telewizji Publicznej Jacek Kurski. To on odpowiada za całość tego, co się dzieje w TVP - ocenia Nowoczesna.

Katarzyna Lubnauer Katarzyna Lubnauer

W czwartek Maciej Pawlicki poinformował, że nie będzie już prowadził programu „Studio Polska” w TVP Info. - Prezes TVP Jacek Kurski właśnie poinformował mnie, że „musi odsunąć mnie od prowadzenia Studia Polska”. Program znika. Dziękuję Wszystkim - napisał Pawlicki na Twitterze. Zaznaczył jako autor koncepcji programu nie zgadza się, by został zastąpiony jako prowadzący przez inną osobę.

W zeszłą sobotę Maciej Pawlicki na początku „Studia Polska” powiedział, że przewodniczącego Nowoczesnej Ryszarda P. zatrzymano pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Zaraz potem zaznaczył, że to nieprawdziwa informacja pokazująca, jak tworzone są fałszywe wiadomości.

Taki zabieg zastosowany przez Pawlickiego mocno skrytykowali politycy Nowoczesnej. Posłanka tej partii Paulina Hennig-Kloska w niedzielę w geście sprzeciwu wyszła z programu „Woronicza 17” w TVP Info, Nowoczesna skierowała skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz zaapelowała o dymisję prezesa TVP Jacka Kurskiego.

- Myśmy to zrobili, żeby pokazać, że kłamstwo trzeba szybko prostować, wtedy sprawa kończy się śmiechem i ulgą. Inaczej jest, kiedy zostawiamy kłamstwo niesprostowane - ono zaczyna żyć swoim życiem i może być nie do wyprostowania - tłumaczył Maciej Pawlicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Mówiliśmy to w kontekście używania przez niektóre zachodnie media sformułowania „polskie obozy śmierci”. Informację o Ryszardzie Petru od razu sprostowałem, ale pani posłanka zachowuje się tak, jakby nie zauważyła tego sprostowania. Widocznie ta rzeczywistość, w której kłamstwo wciąż istnieje, bardziej jej odpowiada - dodał.

Nowoczesna w czwartek z połowiczną satysfakcją przyjęła odsunięcie Pawlickiego od prowadzenia „Studia Polska”. - Nowoczesna uważa, że to decyzja właściwa ale niewystarczająca. Oczekujemy, że do dymisji poda się prezes Telewizji Publicznej Jacek Kurski. To on odpowiada za całość tego, co się dzieje w TVP - stwierdziła partia w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

- Nikt nie wierzy w to, że takie prowokacje dziennikarskie, podejmowane we flagowych programach telewizji publicznej odbywają się bez wiedzy i zgody prezesa Kurskiego. Jeśli jest człowiekiem honoru powinien sam złożyć dymisję, jeśli nie: powinien zostać odwołany przez Radę Mediów Narodowych, kierowaną przez Krzysztofa Czabańskiego. Dodatkowo Nowoczesna oczekuje przeprosin od TVP - stwierdziła Katarzyna Lubnauer, rzeczniczka prasowa Nowoczesnej.

Podanie przez Pawlickiego nieprawdziwej informacji o Petru w tym tygodniu skrytykował Krzysztof Czabański. Negatywną ocenę na ten temat wyraził także zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Autor: tw

Wiecej informacji: Nowoczesna, Katarzyna Lubnauer, TVP Info, Jacek Kurski, Maciej Pawlicki, dymisja Jacek Kurski

Komentarze (16) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia