WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

T-Mobile Polska z 11,6 mln klientów. Więcej na reklamy, w dół przychody i EBITDA

Gorący temat

Ewa Bugała wraca do Telewizji Polskiej, ma pracować w biurze prasowym

0

Dzieci mają swoje telefony i tablety już w wieku 2-3 lat

2016-08-13 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

82% rodziców potwierdza, że ich dzieci korzystają z urządzeń mobilnych. Dla dzieci poniżej 2 roku życia ten wskaźnik wynosi 38%, a 100% dzieci powyżej 8 roku życia jest użytkownikami mobile - wynika z badania Mobile Institute.

Dzieci mają swoje telefony i tablety już w wieku 2-3 lat

Na smartfonizację dzieci duży wpływ mają rodzice. W badaniu zauważono korelację pokazującą, że im rodzic bardziej mobilny, tym większe prawdopodobieństwo, że jego dziecko także korzysta z urządzeń mobilnych. 80% dzieci mobilnych rodziców również używa m-urządzeń, podczas gdy w rodzinach, gdzie opiekunowie nie używają smartfonów/tabletów ("raczej nie korzystam" oraz "nie korzystam"), jest to 45% i 22%.

Ze swoich własnych urządzeń korzysta 1/4 dzieci. 52% korzysta ze smartfonów lub tabletów rodziców, a 48% z własnych lub własnych i współdzielonych z rodzicami. Można powiedzieć, że 24% dzieci ma swoje urządzenia, do których rodzice "nie mają wstępu" lub dostęp ten jest bardziej ograniczony. Dzieci stają się właścicielami telefonów i tabletów w wieku 2-3 lat, a od 15 roku życia korzystają już praktycznie tylko z własnych urządzeń.

 

Co prawda większość rodziców twierdzi, że kontroluje aktywności dzieci w sieci, to mimo wszystko wśród wymienianych obaw związanych z bezpieczeństwem dzieci, wysoko pojawiają się narażenie na kontakt z nieodpowiednimi treściami, zainteresowanie nieodpowiednich osób moim dzieckiem albo samodzielne zakupy w aplikacjach.

Średnio rodzice wskazują 3-4 zagrożenia związane z mobilnością dzieci. Ewidentnie na liście przewidywanych niebezpieczeństw mobilnych dominują dwa: uzależnienie od urządzenia mobilnego i narażenie dziecka na kontakt z nieodpowiednimi treściami. Oba zagrożenia uzyskały ponad 80% wskazań. Kolejne wskazywane niebezpieczeństwo to - pokrewne do uzależnienia od urządzenia mobilnego - spędzanie zbyt wielu godzin na graniu, odczuwane przez 73% zaniepokojonych rodziców. Połowa rodziców obawia się też zagrożenia ze strony obcych osób, a dodatkowo 19% obawia się kradzieży urządzenia. Samodzielne zakupy dziecka w sieci niepokoją 33% rodziców.

Rodzice podejmują działania mające na celu sprawdzenie, co dzieci robią na urządzeniach mobilnych. Przede wszystkim zaglądają do smartfonów i tabletów - codziennie albo raz na kilka dni. 74% rodziców potwierdziło, że wie, jak z urządzenia mobilnego korzysta ich dziecko, natomiast 25% stwierdziło, że "raczej wie", co razem daje wynik 99%. Oprócz zaglądania do urządzeń mobilnych, rodzice podejmują także inne działania mające na celu ochronę dziecka, np. instalują blokady rodzicielskie.

Raport "Smart Kids" powstał na podstawie badania ilościowego zrealizowanego przez Mobile Institute na zlecenie Digital Virgo i Camo Code, w ramach którego zebrano opinie 714 rodziców. Wykorzystano responsywne ankiety CAWI (Computer-Assisted Web Interview) emitowane na stronach www. Badanie przeprowadzono w okresie grudzień 2015 - luty 2016.

Autor: km

Wiecej informacji: Dzieci, telefon, tablet, Mobile Institute

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia