SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Dziennikarze „Financial Times” grożą strajkiem z powodu płacowej dyskryminacji kobiet w wydawnictwie

Działający w gazecie „Financial Times” związek zawodowy dziennikarzy zagroził wydawcy strajkiem. Powodem jest największa od 10 lat różnica w zarobkach zatrudnionych w redakcji mężczyzn i kobiet, które średnio zarabiają o 13 procent mniej od swoich kolegów.

Article

O napiętej sytuacji w zespole liczącym ponad 600 pracowników poinformowała telewizja Sky opierając się na własnych źródłach w „Financial Times”.

Według tych doniesień działający w „FT” związek zawodowy dziennikarzy w mailu do pracowników wydawnictwa zaalarmował o drastycznej jego zdaniem różnicy w zarobkach osiąganych przez zatrudnionych w redakcji mężczyzn i kobiety.

Wspomniana różnica ma wynosić 13 proc. na niekorzyść kobiet, które średnio zarabiają rocznie od 30 do 50 tys. funtów. Tymczasem mężczyźni mogą liczyć na roczne pensje od 60 tys. funtów w górę. Związek zwraca też uwagę na fakt, że w przedziale dziennikarzy zarabiających ponad 80 tys. funtów jest 70 mężczyzn  i jedynie 20 kobiet.

W tej sytuacji związek zaproponował akcję protestacyjną, którą według informacji Sky poparło wielu dziennikarzy. Na środę zapowiedziano spotkanie związkowców z kierownictwem „FT”, po którym mają zostać ogłoszone dalsze decyzje związane z ewentualnym strajkiem.

Zajmujący się głównie tematyką finansową i gospodarczą „Financial Times” ukazuje się od 1888 r. W lipcu 2015 r. został kupiony za 844 mln funtów przez koncern Nikkei. Według niektórych danych ujawnionych w kwietniu br. liczba subskrybentów internetowego serwisu wzrosła o 14 procent w 2016 r., a przychody z segmentu cyfrowego są wyższe od tych pochodzących z wydań drukowanych.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze „Financial Times” grożą strajkiem z powodu płacowej dyskryminacji kobiet w wydawnictwie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Skoro kobietom płacą średnio o 13% mniej, to czemu nie zwalniają masowo mężczyzn i nie zatrudniają kobiet na tych stanowiskach? Przecież oszczędziliby 13% na pensjach - kasa poszłaby do właściciela i zarządu - to biznesowo nielogiczne. A nic by się przecież nie zmieniło... Chyba, że jednak...
1 2
odpowiedź
User
a
no proszę, a Polski się FT ciągle się czepia. Szkoda, że sam nie jest taki sprawiedliwy, uczciwy i w ogóle kryształowy jak wymaga od innych...
2 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry