WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Financial Times” z rosnącą liczbą subskrybentów, przychody cyfrowe wyższe niż z wydań drukowanych

Gorący temat

„Gazeta Polska Codziennie” wspiera związaną z pismem sędzię jako kandydatkę do KRS i broni Ryszarda Czarneckiego ws. słów o Róży Thun

0

Dziennikarze „Financial Times” grożą strajkiem z powodu płacowej dyskryminacji kobiet w wydawnictwie

2017-08-01 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Działający w gazecie „Financial Times” związek zawodowy dziennikarzy zagroził wydawcy strajkiem. Powodem jest największa od 10 lat różnica w zarobkach zatrudnionych w redakcji mężczyzn i kobiet, które średnio zarabiają o 13 procent mniej od swoich kolegów.

Dziennikarze „Financial Times” grożą strajkiem z powodu płacowej dyskryminacji kobiet w wydawnictwie

O napiętej sytuacji w zespole liczącym ponad 600 pracowników poinformowała telewizja Sky opierając się na własnych źródłach w „Financial Times”.

Według tych doniesień działający w „FT” związek zawodowy dziennikarzy w mailu do pracowników wydawnictwa zaalarmował o drastycznej jego zdaniem różnicy w zarobkach osiąganych przez zatrudnionych w redakcji mężczyzn i kobiety.

Wspomniana różnica ma wynosić 13 proc. na niekorzyść kobiet, które średnio zarabiają rocznie od 30 do 50 tys. funtów. Tymczasem mężczyźni mogą liczyć na roczne pensje od 60 tys. funtów w górę. Związek zwraca też uwagę na fakt, że w przedziale dziennikarzy zarabiających ponad 80 tys. funtów jest 70 mężczyzn  i jedynie 20 kobiet.

W tej sytuacji związek zaproponował akcję protestacyjną, którą według informacji Sky poparło wielu dziennikarzy. Na środę zapowiedziano spotkanie związkowców z kierownictwem „FT”, po którym mają zostać ogłoszone dalsze decyzje związane z ewentualnym strajkiem.

Zajmujący się głównie tematyką finansową i gospodarczą „Financial Times” ukazuje się od 1888 r. W lipcu 2015 r. został kupiony za 844 mln funtów przez koncern Nikkei. Według niektórych danych ujawnionych w kwietniu br. liczba subskrybentów internetowego serwisu wzrosła o 14 procent w 2016 r., a przychody z segmentu cyfrowego są wyższe od tych pochodzących z wydań drukowanych.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Financial Times, Nikkei

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia