WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

e-Kiosk z wyższymi wpływami, zysk netto wzrósł o 37 proc. do 752,4 tys. zł

e-Kiosk: 10 mln zł przychodów i 585 tys. zł zysku w I kwartale 2017 r. Czas na mikropłatności

2017-05-17 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Spółka e-Kiosk, zajmująca się dystrybucją treści cyfrowych, podsumowała pierwszy kwartał 2017 roku. Osiągnęła rekordowy przychód ponad 10 mln zł i 585 tys. zysku netto. Przychody zwiększyły się o 25 proc. w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku.

fot. Shutterstock.com fot. Shutterstock.com

e-Kiosk przekroczył w I kwartale 2017 r. 10 mln zł przychodów ze wzrostem do analogicznego okresu w ubiegłym roku o ponad 25 proc. W omawianym okresie zysk brutto na sprzedaży wzrósł o 69 proc., a EBITDA wyniosła 0,7 mln zł (zwyżka o 18,7 proc. w stosunku do I kwartału roku 2016).

- To najlepsze wyniki od początku naszego istnienia - komentuje spółka. Prognozuje też, że tak dobry pierwsze trzy miesiące mogą być zapowiedzią rekordowego pod każdym względem roku.

Marcin Kowalczyk, prezes zarządu spółki e-Kiosk informuje, że firma ma dziś umowy z blisko 600 wydawcami.  - Rozbudowaliśmy również kanały dystrybucji i znacznie zwiększyliśmy sprzedaż po raz pierwszy przebijając w pierwszym kwartale wynik czwartego kwartału. Testujemy teraz nowe modele biznesowe w ramach których bardzo perspektywiczna jest m.in. nowa marka spółki - eContentLAB (agencja kontentowa i digitalowa) - mówi Kowalczyk.

Firma w najbliższych miesiącach chce wzbogacać ofertę o komplementarne usługi, budowane wokół głównej kompetencji firmy, jaką są cyfrowe treści. - Finalizujemy projekty, które umożliwią zastosowanie nowych modeli biznesowych, w tym sprzedaż treści w oparciu o mikropłatności. Kolejne kwartały mogą przynieść więc wiele miłych niespodzianek dla cyfrowych czytelników - zapowiada Marcin Kowalczyk.

Spółka zajmuje się dystrybucją prasy i książek w formie cyfrowej. W 2016 roku wpływy e-Kiosku ze sprzedaży wyniosły 26,25 mln zł, o 11,9 proc. więcej niż rok wcześniej. Spółka zanotowała 752,4 tys. zł zysku netto, o 36,8 proc. więcej niż w 2015 roku. Jej wyniki finansowe w samym czwartym kwartale ub.r. także były wyższe niż rok wcześniej.

Do e-Kiosku należą platformy eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl i eContentLAB.pl, firma zarządza też dla Grupy Cyfrowy Polsat platformą Plusoczytelnia.pl. 50,01 proc. akcji spółki ma Gremi Media, a 28,14 proc. - Ruch SA.

Autor: jk

Wiecej informacji: e-Kiosk, Marcin Kowalczyk

503 Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.


Apache Server at www.wirtualnemedia.pl Port 80

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej