WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Big Press - wspólny pakiet Polskapresse i Mediów Regionalnych

Gorący temat

Ipla z nową wersją: stacje, filmy i seriale HBO, kanały tv w osobnym pakiecie

0

Edytor do końca br. ma mieć 116 serwisów dla lokalnych społeczności

2010-06-23 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Spółka Edytor, wydawca m.in. „Gazety Olsztyńskiej” i portalu wm.pl, realizuje projekt „116”, w ramach którego uruchamia serwisy internetowe dla lokalnych społeczności w miastach powiatowych i gminach.

Edytor do końca br. ma mieć 116 serwisów dla lokalnych społeczności

Dotychczas takich witryn funkcjonujących w domenie portalu wm.pl uruchomiono 66. Jak informuje nas Agnieszka Pędziwiatr, pełnomocnik zarządu Edytora ds. internetu, docelowo jesienią br. takich serwisów ma być w sumie 116 i mają one objąć wszystkie gminy w woj. warmińsko-mazurskim. W każdym z tych serwisów znaleźć można informacje lokalne oraz bazy firm i i instytucji, a treści tworzone są głównie przez samych użytkowników, którzy mogą dodawać swoje teksty, filmy i zdjęcia.

Projekt „116” oparty jest na strategii C3 (Complete Community Connection), bazującej na projekcie NewspaperNext Amerykańskiego Instytutu Prasy (API). We wtorek 22 czerwca spółkę Edytor odwiedził Chuck Peters, CEO Gazette of Communication z Iowa w Stanach Zjednoczonych, która jako pierwsza postanowiła wdrożyć strategię C3.

 - To nasze drugie spotkanie. Prawie rok temu mieliśmy możliwość zapoznać się z tym, jak Gazette Communication działa na swoim lokalnym rynku w stanie Iowa – mówi Jarosław Tokarczyk, prezes Edytora. – Wymiana doświadczeń i know-how jest niezwykle cenna, wspólnie możemy się od siebie wiele nauczyć – podkreśla.

Autor: pp

Wiecej informacji: Edytor, serwis dla lokalnych społeczności, Gazeta Olsztyńska, wm.pl

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia