WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Małgorzata Opczowska współprowadzącą „Młodzież kontra” w TVP Info

Elżbieta Kruk: dotacja z budżetu państwa dla mediów publicznych to pomysł Czabańskiego, TVP Info do przeformatowania

2018-02-22 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Finansowanie mediów publicznych bezpośrednio z budżetu państwa jest prywatną inicjatywą Krzysztofa Czabańskiego, o której nic nie wiadomo. Pewne jest jednak, że abonament w obecnej formule musi być zlikwidowany. Podobnie pewnym jest, że TVP Info należy przeformatować – stwierdziła w RMF FM posłanka PiS i członkini Rady Mediów Narodowych Elżbieta Kruk.

Elżbieta Kruk, fot. pisjanow.pl Elżbieta Kruk, fot. pisjanow.pl

Elżbieta Kruk w porannej rozmowie w RMF FM została zapytana przez Roberta Mazurka m.in. o pomysł na finansowanie mediów publicznych, który ogłosił w styczniu br. Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Czabański stwierdził, że od początku 2019 roku nie będzie obowiązywał abonament radiowo telewizyjny, zamiast niego media publiczne będą otrzymywać dotację z budżetu państwa. Dotacja budżetowa miałaby wynieść 2,5-3 mld zł rocznie.

- Wiecie to na pewno? - dopytywał Mazurek. - Zasiadam w Radzie Mediów Narodowych, ale nic nie wiem o tym, żeby działania w tym kierunku były w tej chwili prowadzone – odpowiedziała Elżbieta Kruk. - Czy to jest inicjatywa prywatna Krzysztofa Czabańskiego? – drążył dziennikarz. - Na to wygląda - powiedziała posłanka Kruk. Dodała przy tym, że mimo wszystko pewnym jest, iż abonament w tej formule, w jakiej obecnie istnieje, musi być zlikwidowany.

Zapytana o to, jak ocenia media publiczne, Elżbieta Kruk podkreśliła, że ma do nich wiele uwag. - Wszystko zawsze można poprawić, więc media publiczne także można poprawić, w różny sposób. Sposób finansowania tych mediów należy poprawić. Dobrze by było, gdyby media publiczne miały więcej publicznych pieniędzy, bo bez publicznych pieniędzy nie ma publicznych mediów - powiedziała posłanka PiS.

Jej zdaniem obecne media publiczne zapewniają pluralizm informacji i opinii, choć nie wszystko w ich jest do zaakceptowania. - Nie uważam, że wszystko jest dobrze, ale uważam, że pewne plusy funkcjonowania dzisiaj mediów publicznych są. Wiele należy w mediach publicznych zmienić. Nie podoba mi się na przykład to, że tam się ciągle powtarza jedno i to samo w TVP Info. Raczej o warsztacie mówię, że warsztat należy naprawić. Nie ma co ukrywać, że jest to stacja na pewno do przeformatowania - podsumowała Kruk. Przypomniała, że niedawno w TVP były zmiany kadrowe. - Między innymi odeszli ludzie, którzy odpowiadali za taki, a nie inny kształt TVP Info. I ma nadzieję, że to się teraz zmieni - zakończyła ten wątek Elżbieta Kruk.

 

W styczniu ze stanowiska dyrektora TAI zrezygnował Klaudiusz Pobudzin, a ze stanowiska zastępcy dyrektora, któremu podlega TVP Info - Grzegorz Pawelczyk. Z TVP pożegnała się również dziennikarka Ewa Bugała, która na krótko została dyrektorem komunikacji i rzeczniczką prasową w Orlenie (zrezygnowała z tej pracy wskutek mocnej krytyki w mediach).

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 262 265 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,64 proc.

Autor: jk

Wiecej informacji: Elżbieta Kruk, media publiczne, abonament RTV, TVP Info

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia