WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

RMF FM, Trójka i Radio ZET dominują w polskich miastach i aglomeracjach (raport)

Gorący temat

Ipla z nową wersją: stacje, filmy i seriale HBO, kanały tv w osobnym pakiecie

0

Eska dalej traci słuchaczy (rynek sieci radiowych)

2017-02-13 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Na pozycji lidera słuchalności wśród sieci radiowych w Polsce w najnowszej fali utrzymała się Eska. Trzy stacje (Radio Plus, Radio Pogoda i ZET Chilli) odnotowały minimalne wzrosty, a na czele spadków znalazły się Złote Przeboje.

Eska dalej traci słuchaczy (rynek sieci radiowych)

W okresie od listopada 2016 roku do stycznia 2017 roku udział w rynku sieci radiowej Radio Eska wśród słuchaczy w wieku od 15 do 75 lat wyniósł 6,2 proc., czyli o 0,4 pkt. proc. mniej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Radio Track Millward Brown, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajęło Audytorium 17, skupiające 17 rozgłośni radia publicznego z udziałem wynoszącym 5,3 proc. (bez zmian).

Tym samym przewaga Eski nad Audytorium 17 zmniejszyła się o 0,4 pkt. proc. do zaledwie 0,9 pkt. proc.

Na ostatniej lokacie podium, z udziałem na poziomie 2,6 proc., uplasowało się RMF MAXXX. Stacja ta miała spadek wynoszący 0,3 pkt. proc.

Rozgłośnia ta wyprzedziła Złote Przeboje, które wypadły z podium. Stacja ta zanotowała największą stratę w zestawieniu - jej udział zmniejszył się o 0,5 pkt. proc. do 2,5 proc.

W czołowej piątce znalazło się jeszcze Radio Plus (2 proc. udziału), które wraz z Radiem Pogoda (0,8 proc.) i ZET Chilli zanotowało jedyny wzrost udziału w zestawieniu, wynoszący 0,1 pkt. proc.

Dane o rynku sieci radiowych w ostatnim roku.

Autor: mk

Wiecej informacji: sieci radiowe, radio track, Eska

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia