WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVP2, TVP Rozrywka i Polo TV pokażą galę „25 lat disco polo”

Eska TV wraca do DVB-T. 8TV znika z rynku, ale ZPR Media uruchamia nowy kanał Eska TV Extra

2017-06-08 A A A KOMENTARZE: 11 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę, aby na pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej powróciła Eska TV. Tym samym 8TV zniknie z rynku, a obecne miejsce Eski TV u operatorów płatnej telewizji zajmie nowy kanał Eska TV Extra.

Leszek Kozioł Leszek Kozioł

Przypomnijmy, ze Grupa ZPR Media 28 września ub.r. uruchomiła nowy muzyczno-rozrywkowy kanał 8TV, który w ramach naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-1 zastąpił muzyczną Eskę TV. Od tego dnia Eska TV dostępna jest w internecie, aplikacji mobilnej, a także poprzez sieci kablowe i anteny satelitarne.

Od początku tych zmian 8TV i Eska TV osiągają gorsze wyniki oglądalności, niż sama Eska TV w analogicznym okresie rok wcześniej. Na przykład w kwietniu 2017 roku średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym 8TV wyniósł 0,35 proc. w 4+ i 0,53 proc. w 16-49, a Eski TV - odpowiednio 0,06 proc. i 0,11 proc. Dla porównania, w kwietniu 2016 roku średnie wyniki Eski TV wynosiły odpowiednio 0,44 proc. i 0,86 proc. Oznacza to, że udział samej Eski TV w 4+ był o 0,03 pkt. proc. wyższy, a w 16-49 - o 0,22 pkt. proc.

Kilka tygodni temu Grupa ZPR Media złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie zmiany nazwy kanału 8TV na Eska TV. W zeszły wtorek KRRiT wydała zgodę na zmianę nazwy kanału.

Biuro prasowe ZPR Media informuje portal Wirtualnemedia.pl, że powodem decyzji związanej z przywróceniem Eski TV na MUX-1 jest fakt, że 8TV notuje gorsze wyniki oglądalności od nadającej wcześniej w tym miejscu Eski TV. - Siła marki Eska i przywiązanie do niej odbiorców stanowią ogromną wartość, o czym nieustannie się przekonujemy. Eska jest marką wyrazistą, ma precyzyjnie określoną ofertę muzyczną i spełnia oczekiwania swoich odbiorów - mówi nam Leszek Kozioł, wiceprezes ZPR Media. - Mamy nadzieję, że po powrocie na MUX1 marki Eska uda nam się odbudować widownię do poziomu sprzed września 2016 roku - dodaje.

Grupa ZPR Media jeszcze nie informuje, kiedy 8TV znów zmieni się w Eska TV. Jednak sieć kablowa Vectra poinformowała swoich abonentów że zmiana ta nastąpi w piątek, 16 czerwca br.

Obecne miejsce Eski TV u operatorów płatnej telewizji zajmie nowy kanał Eska TV Extra. - Eska TV będzie nadawać zgodnie z dotychczasową koncesją na MUX1, a więc będzie stacją muzyczno-rozrywkową. Natomiast Eska TV Extra, która pozostanie w dystrybucji satelitarnej w miejscu dotychczasowej Eski TV, będzie miała charakter wyłącznie muzyczny. Zamierzamy także zróżnicować obie stacje pod względem ich grup docelowych. Eska TV będzie kierowana do widzów w wieku od 15 do 34 lat, natomiast Eska TV Extra do osób 15-49 - zdradza nam Kozioł.

8TV prezentuje popularną, pogodną muzykę współczesną: głównie pop, a także największe hity lat 80-tych i 90-tych.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: 8TV, Eska TV, Eska TV Extra, ZPR Media

Komentarze (11) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia