WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Rada programowa RDC nie potępi Ewy Wanat za wpis o „nierozgarniętych dzieciach”

Ewa Wanat dyscyplinarnie zwolniona z Polskiego Radia RDC

2015-09-14 A A A KOMENTARZE: 40 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Redaktor naczelna Polskiego Radia RDC Ewa Wanat została w poniedziałek zwolniona dyscyplinarnie przez zarząd rozgłośni. Wanat przebywa na zwolnieniu lekarskim, a o decyzji prezesa spółki dowiedziała się z dokumentów przesłanych pocztą - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Ewa Wanat, fot. Michał Mutor Ewa Wanat, fot. Michał Mutor

- Tak, potwierdzam. Dostałam pocztą zwolnienie dyscyplinarne. Na razie nie chcę tego komentować - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Ewa Wanat, która od kilku miesięcy przebywała na zwolnieniu lekarskim. W dokumencie rozwiązującym umowę został podany powód zakończenia współpracy.

Decyzją zarządu zaskoczony był Wojciech Borowik, przewodniczący rady nadzorczej RDC, który o usunięciu Wanat ze stanowiska redaktora naczelnego dowiedział się od nas. Niedawno rada programowa stacji miała ocenić prywatny wpis dziennikarki o dzieciach państwa Elbanowskich, działaczy na rzecz obrony praw rodziców, do czego ostatecznie nie doszło.

Przypomnijmy, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia w 2013 i 2014 roku RDC zdecydowało się nie grać kolęd. Decyzja ta nie spodobała się organom nadzorczym rozgłośni. - Rada nadzorcza zwraca uwagę zarządowi spółki, że kolędy są głęboko zakorzenione w polskiej kulturze i tradycji i stanowią spoiwo pomiędzy pokoleniami i środowiskami. Polskie Radio realizuje misję ze środków publicznych, dlatego nie może naruszać powszechnego obyczaju z powodu osobistych poglądów kierownictwa programu - napisano w piśmie do KRRiT. Zarząd odpierał wówczas te zarzuty, twierdząc, że kolęd zabrakło w playliście, jednak można je było usłyszeć w audycjach autorskich (więcej na ten temat).

Warto dodać, że w marcu br. zarząd RDC rozstał się z Elizą Michalik, która prowadziła autorską audycję „Bez pudru”. W sobotnie poranki Michalik komentowała z gośćmi m.in. bieżące wydarzenia w kraju. - Usłyszałam, że jestem osobą o zbyt wyrazistych poglądach i że współpraca z kimś tak wyrazistym okazała się w publicznym radiu nieudanym eksperymentem - tłumaczyła wówczas Michalik.

Ewa Wanat pełniła funkcję dyrektora programowego i redaktora naczelnego Polskiego Radia RDC od maja 2013 roku. Prowadziła poranne pasmo w piątki oraz wieczorną audycję „Depko i Wanat o seksie” wraz z seksuologiem Andrzejem Depko. Wcześniej, do kwietnia 2012 roku, była szefową TOK FM. Od listopada 2012 roku prowadziła na antenie radiowej Jedynki program „Kochaj się”, który był kontynuacją znanej z anteny TOK FM audycji „Kochaj się długo i zdrowo”. Przed Ewą Wanat funkcję redaktora naczelnego RDC piastował Paweł Homa. Od stycznia br., po odejściu Homy, obowiązki tymczasowo przejęła prezes zarządu RDC Jolanta Kaczmarek.

Od marca do sierpnia br. udział Polskiego Radia RDC w rynku radiowym w Warszawie (wśród słuchaczy w wieku 15-75 lat) wynosił 1,5 proc. (według danych Radio Track - zobacz szczegóły).

Autor: łb

Wiecej informacji: Polskie Radio RDC, Ewa Wanat, RDC, Polskie Radio

Komentarze (40) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia